گروه معادن
 
افزایش ۲۸۵ درصدی تولید در معادن کرومیت اسفندقه کرمان
گروه معادن - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی معادن اسفندقه استان کرمان با بیان اینکه تولید کرومیت در معادن کرمان شتاب قابل توجهی گرفته است گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، تولید کرومیت در معادن اسفندقه این استان تا پایان امسال 285 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، نادر شعبانی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته تولید چهار هزار تن سهم شرکت هدف گذاری شده است که با تحقق آن بسیاری از مشکلات اسفندقه حل خواهد شد.

شعبانی با اشاره به برگزاری سومین فراخوان مناقصه جذب پیمانکار گفت: سلامت ، شفافیت و قانونمندی سه عامل مهم در برگزاری مناقصه های اخیر بوده است.

وی افزود: در مناقصه پیش رو بهترین معادن را به مناقصه گذاشته ایم که پیش بینی می کنیم رقابتی سخت در جریان باشد.

مدیرعامل شرکت معادن اسفندقه بیان کرد: برخلاف گذشته که همواره سهم بسیار ناچیزی در مناقصه ها برای شرکت منظور می شد در دو مناقصه قبل هیچ قراردادی کمتر از 40—60 بسته نشده است و این در حالی است که درسابقه سنوات گذشته قرارداد 15—85 نیز وجود دارد که این قراردادها در حقیقت برای شرکت تنها ضرر و افزایش بدهی را به دنبال داشته است اما از یک سال قبل این رویه تغییر داده شد.

شعبانی با اشاره به برنامه های بلند مدت شرکت اظهار کرد: ما برای آینده شرکت برنامه های خوبی در دستور کار داریم که از همه مهمتر جلوگیری از خام فروشی و جذب سرمایه گذار در صنایع فرآوری کرومیت است.
وی افزود: باتوجه به شرایط بازارهای بین المللی کرومیت و سیاستهای دولت چین به خصوص در زمینه فرآوری کرومیت ، هرکسی که سرمایه خود را در فرآوری کرومیت سرمایه گذاری کند برد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت معادن اسفندقه آمادگی دارد تا بهترین شرایط را برای سرمایه‌گذاران آماده کند تا آنها با کمترین ‌نگرانی، تمرکز خود را بر روی سرمایه‌گذاری مورد نظر خود بگذارند.
وی با اشاره به تنوع محصولات تولید شده از کرومیت گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته امکان تولید 42 محصول از کرومیت وجود دارد که برای همه آنها بازار بسیار مناسبی وجود دارد.

وی گفت: با مطالعه ای که بر روی قراردادهای ناموفق قبلی انجام شد متوجه شدیم که همه مشکلات به وجود آمده برای شرکت و پیمانکاران از عدم رعایت اصول و عدم توجه به توان فنی و مالی پیمانکاران بوده است.
این در حالی است که در همه قراردادهای موجود داشتن صلاحیت فنی و مالی شرکتهای پیمانکار محور اصلی عقد قرارداد بوده است.

وی با اشاره به روند رو به رشد و تغییرات اساسی در ساختار قراردادها، مسائل فنی، نیروی انسانی و مسائل مربوط به آن اظهار کرد: با حمایت مجموعه مدیریتی دولت تدبیر و امید در استان کرمان و پشتکار پرسنل زحمت کش شرکت معادن اسفندقه، به اوج افتخار خواهیم رسید.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب: 40559
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا