گروه معادن
 
معاون خانه صنعت، معدن و تجارت:
بخش معدن کشور رو به افول گذاشته است
گروه معادن - معاون خانه صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بخش معدن کشور رو به افول گذاشته است، گفت: مدیریت بخش معدن در وزارتخانه بسیار ضعیف است و وزیر صنعت باید چاره‌ای برای این موضوع بیاندیشد.
 
به گزارش ماین نیوز، بیژن پناهی‌زاده با بیان اینکه بخش معدن کشور رو به افول گذاشته است، اظهار کرد: عدم پرداخت تسهیلات، وجود بخشنامه‌ها و عدم ثبات قوانین و مقررات باعث سرگردانی همه شده است.

معاون خانه صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: معادن خصوصی اوضاع و احوال خوبی ندارند و با مشکلات زیادی از قبیل، تامین سوخت، نداشتن ماشین‌آلات برند‌های معتبر که از زمان تحریم‌ها وارد کشور نشده‌اند، نبود مشتری و نقدینگی دست به گریبان هستند.

وی تاکید کرد: دولت در پرداخت تسهیلات به هیچ عنوان معادن خصوصی را به حساب نیاورده و تسهیلاتی به آنها پرداخت نکرده است.

پناهی‌زاده با بیان اینکه آسیبی که بخش معدن با آن مواجه است از طرف مدیریت این بخش در وزارتخانه است، گفت: این مدیریت بسیار ضعیف است و وزیر صنعت باید چاره‌ای برای این موضوع بیاندیشد.

معاون خانه صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کاهش نرخ سود بانکی، گفت: این کاهش به شرطی می‌تواند اثرگذار باشد که نظارت بهتری صورت گیرد و اجازه داده شود پول از بانک‌ها خارج و در اقتصاد به چرخش درآید.

وی تصریح کرد: بانک‌ها با انواع شیوه‌ها، بخشنامه‌های بانک مرکزی را دور می‌زنند و با سود‌های بالا مانع خارج شدن پول‌ها می‌شوند و اگر این کار را نکنند ورشکست می‌شوند.

پناهی‌زاده با بیان اینکه بانک‌ها با ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری به سپرده‌گذاران سود‌های بالا پرداخت می‌کنند، گفت: تضمینی برای بازپرداخت پول از طریق این صندوق‌ها نیست و اگر نظارت‌ها بهتر نشود معضل موسسات اعتباری غیرمجاز برای این صندوق‌ها هم پیش خواهد آمد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب: 40547
 
مرجع : خبرگزاری میزان