گروه معادن
 
ارزش معادن کره شمالی، دو هزار و ۷۹۰ میلیارد دلار
گروه معادن - تازه ترین بررسی ها نشان می دهد که کره شمالی یکی از کشورهای دارای منابع معدنی بسیار غنی و با ارزش بالا است به طوری که کره جنوبی معتقد است معادن کره شمالی دو هزار و 790 میلیارد دلار ارزش دارند.
 
به گزارش ماین نیوز، اگرچه این کشور از سوی شورای امنیت سازمان ملل تحریم شده و بسیاری از کشورها خریدار مواد معدنی آن نیستند اما ارزش منابع معدنی کره شمالی چشمگیر توصیف شده است.

کره جنوبی بر اساس برآوردی که صورت داده به این نتیجه رسیده است که ارزش منابع معدنی همسایه شمالی نزدیک به دو هزار و 790 میلیارد دلار است.
بسیاری از معادن کره شمالی را شرکت های چینی در اختیار گرفته اند و وظیفه آنها توسعه این معدن ها است و کره ای ها به دلیل تحریم های برقرار شده در این کشور فعالیتی ندارند.

شرکت منابع معدنی کره جنوبی در تارنمای خود آورده است که برآوردها ثابت می کند ارزش منابع معدنی کره شمالی دستکم 14 برابر کره جنوبی است.
کره شمالی در سال های گذشته با 38 شرکت خارجی برای توسعه منابع معدنی از جمله معادن طلا، نقره و ذغال سنگ قرارداد بسته است که 33 شرکت از آنها متعلق به چین است.

برخی از قراردادهایی را که شرکت های چینی ، فرانسوی ، ژاپنی و سوییسی با کره شمالی امضا کرده اند طولانی مدت و بین 10 تا 50 سال زمان دارند.
کره جنوبی سال 2010 میلادی وقتی مدعی شد کره شمالی با یک موشک تندرو ناوچه این کشور را هدف قرار داده و باعث مرگ 46 ملوان آن کشور شده است، تحریم هایی را اعمال کرد که بر اساس آن شرکت های این کشور از فعالیت در معادن کره شمالی ممنوع شده اند.

شرکت های کره ای البته تا قبل از این نزدیک به 42 میلیون دلار در معادن کره شمالی سرمایه گذاری کرده اند که طرح های ذی ربط فعلا به حال تعلیق درآمده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۶
کد مطلب: 40493
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا