گروه صنایع معدنی سیمان
 
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس :
فاز ۴ کارخانه سیمان شهرستان دورود راه‌اندازی شود
گروه صنایع معدنی >سیمان - نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس بر لزوم به روز کردن تکنولوژی کارخانه سیمان دورود تأکید کرد و گفت: فاز ۴ کارخانه سیمان دورود راه‌اندازی شود.
 
به گزارش ماين نيوز، مجید کیانپور به لزوم ایجاد فاز چهارم کارخانه سیمان شهرستان دورود تأکید کرد و اظهارداشت: راه‌اندازی فاز چهارم کارخانه سیمان دورود علی رغم پیگیری‌های زیاد هنوز به نتیجه نرسیده است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس افزود: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با وضعیت این کارخانه مطرح کرده که با توجه به اینکه خودم آن را کلنگ زنی کرده‌ام ضروری است که جلسه‌ای بگذاریم و آن را تعیین تکلیف کنیم تا اجرایی شود. ما منتظر هستیم وزیر کار وضعیت این کارخانه را شخصاً پیگیری و به نتیجه برساند.

وی بیان کرد: گفته می‌شود سیمان جزء صنایع اشباع کشور است و ما توسعه نداریم در حالی که باید گفت ما به‌دنبال توسعه این کارخانه نسیتیم بلکه دنبال فاز جایگزین هستیم. بیش از 60 سال از بهره‌برداری کارخانه سیمان دورود می‌گذرد و از آنجا که تکنولوژی این کارخانه قدیمی شده است دیگر از نظر قیمت تمام شده قابلیت رقابت با شرکت‌های سیمانی جدید را ندارد.

کیانپور به ضرورت به‌روز کردن تکنولوژی کارخانه سیمان و احداث طرح جایگزین آن تأکید کرد و اظهارداشت: سیمانی که برند شهرستان دورود و استان لرستان است باید تعیین تکلیف شود و بتواند همچنان به حیات صنعتی خود ادامه دهد چون بیش از 1000 شغل مستقیم و بیش از 2000 شغل غیر مستقیم ایجاد کرده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
کد مطلب: 40454
 
مرجع : تسنيم