گروه صنایع معدنی
 
مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس چهره ماندگار صنعت و تجارت ایران شد
گروه صنایع معدنی - مدیرعامل شرکت منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در اجلاس چهره های ماندگار صنعت و تجارت ایران، به عنوان چهره ماندگار این بخش انتخاب شد.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، حسن خلج طهرانی مدیرعامل شرکت منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس است که در اجلاس مذکور که با حضور جمع بسیاری از مسئولان و از سوی سازمان توسعه و نوسازی معاون و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، به عنوان چهره ماندگار صنعت و تجارت ایران انتخاب شد.

این اجلاس به منظور معرفی چهره‌های ماندگار صنعت و تجارت در سال 1396 پس از ارزیابی شاخص‌های 7گانه مدیریت، برگزار و به مدیران برگزیده کشور از طرف مرکز پژوهش و آموزش مدیریت ایران گواهینامه رسمی چهره های ماندگار اعطاء شد.
در پی انتخاب خلج طهرانی به عنوان چهره ماندگار صنعت و تجارت ایران، وی به عضویت افتخاری هیات علمی مرکز پژوهش و آموزش مدیریت ایران نیز انتخاب شد.
دراطلاعات منتشره دسترسی به راههای بین المللی چهارگانه با محوریت آبهای آزاد و راه آهن بین المللی، مجاورت با پالایشگاههای بزرگ نفت ستاره خلیج فارس، و بندرعباس، مجتمع بندری شهید رجایی، 2 نیروگاه بزرگ برق، آب شیرین کن ها، اسکله اختصاصی با ظرفیت 12میلیون تن تخلیه و بارگیری مواد فله معدنی و فلزی مجهز به 32کیلومتر نوار نقاله(رفت و برگشت) و سامانه خودکار (مکانیزه) تخلیه واگن بعنوان بخشی از ویژگی های منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ذکرشده است.

این درحالی است که اسکله اختصاصی تخلیه و بارگیری مواد نفتی، امضای قرارداد پنج ساله برای صادرات فرآورده های پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، آماده سازی سایت توسعه، استانداردسازی الگوهای زیست محیطی و تمدید گواهینامه های ایزو از موسسه های بین المللی بعنوان بخشی دیگر ازویژگی های این منطقه معرفی شده است.

در اطلاعات مذکور میزان اشتغال ایجاد شده دراین منطقه حدود12هزارنفر ذکر و پیش بینی شده؛ با بهره برداری کامل از طرح های در دست ساخت طی برنامه ششم توسعه ازجمله توسعه صادرات فرآورده های نفتی و همچنین اعلام آمادگی تعدادی از شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری دراین منطقه رقم مذکور به حدود دو برابر افزایش یابد.

در استان هرمزگان 6 منطقه ویژه اقتصادی به نامهای قشم، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، بندر شهید رجایی، کشتی سازی خلیج فارس، منطقه انرژی بر پارسیان (غرب استان) و منطقه ویژه اقتصادی لاوان ( نفتی) و همچنین 2 منطقه آزاد تجاری کیش و قشم فعالیت دارند درحالی که با موافقت هیات دولت منطقه آزاد صنعتی و نفتی جاسک نیز به آنها اضافه شده است.
منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس (ازواحدهای وابسته به ایمیدرو زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت) در 13کیلومتری غرب شهر بندرعباس قرار دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۷
کد مطلب: 40366
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا