گروه معادن سرب و روی
 
سعدمحمدی خبر داد:
ثبت رکورد تولید شمش روی در هلدینگ توسعه معادن روی ایران
گروه معادن >سرب و روی - مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران از رکوردشکنی تولید شمش روی در هلدینگ توسعه معادن روی ایران خبر داد و گفت: با تلاش و همت مجموعه دست‌اندرکاران هلدینگ توسعه معادن روی ایران اعم از کارگران، تکنیسین‌ها و سطوح مختلف مدیران در شرکت‌های تولیدی زیرمجموعه هلدینگ، افتخار دارد ثبت رکورد تولید بالغ بر 8198 تن شمش روی در شهریور ماه سال جاری را اعلام کند.
 
به گزارش ماین نیوز، اردشیر سعد محمدی در ادامه دستیابی به این رکورد را بی سابقه عنوان کرد و افزود: لازم به ذکر است در مقایسه با آمار تولید ماهانه تجمیعی هلدینگ، دستیابی به این حجم از تولید، طی 60 ماه گذشته سابقه نداشته است.

وی ادامه داد: استحصال بیش از 8000 تن شمش روی آن هم در شرایط کاهش بی سابقه عیار مواد معدنی داخلی و موانع تامین خاک از منابع خارجی، به صورت مضاعف بر اهمیت دستیابی به رکورد یادشده می‌افزاید.

سعدمحمدی یادآور شد: برای نیل به این موفقیت شرکت‌های "تولید روی بندرعباس" با تولید 1250 تن، "کالسیمین" با تولید 3591 تن و "ذوب روی بافق" با تولید 1374 تن شمش روی که به ترتیب در 60 ماه، 28 ماه و 11 ماه گذشته بی‌سابقه بوده، بیشترین نقش را ایفا کرده‌اند.

به گفته وی همچنین دو شرکت فرآوری مواد معدنی ایران نیز با 573 تن تولید، ذوب و روی قشم با 922 تن تولید، شرکت ملی سرب و روی ایران با 489 تن تولید در شهریور ماه سال جاری با ثبت رکورد تولید پنج ساله همراه شدند.

از سویی شرکت اسیدسازان با ثبت رکورد 11895 تنی در شهریور 96 بیشترین تولید ماهانه را به ثبت رسانید و میزان تولید ماهانه این شرکت با ثبت عدد 62979 تن تولید نسبت به رکورد قبلی در 6 ماهه سال 93 بیش از 14.3 درصد رشد را تجربه کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶
کد مطلب: 40292