گروه صنایع معدنی سیمان
 
اجرایی شدن ساخت کارخانه سیمان سفید زاگرس ازنا
گروه صنایع معدنی >سیمان - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان از اجرایی احداث کارخانه سیمان سفید زاگرس ازنا با حجم سرمایه‌گذاری 150 میلیارد تومان خبر داد.
 
به ماین نیوز، مهرداد غضنفری با اشاره به طرح‌ها و اقدامات بزرگ عمرانی-اقتصادی استان که در حال اجرا است، اظهار کرد: شروع عملیات اجرایی سدهای بختیاری، معشوره و مخملکوه و اختصاص 1.8 میلیارد یورو معادل هشت هزار میلیارد تومان در قالب فاینانس و از طریق شرکت دایهیم کره و فاینانس بانک‌های کره‌ای و ژاپنی برای اجرای سد و نیروگاه بختیاری ازجمله این پروژه‌هاست.

وی اضافه کرد: شروع عملیات اجرایی احداث کارخانه سیمان سفید زاگرس ازنا با حجم سرمایه‌گذاری 150 میلیارد تومان و اشتغال 100 نفر نیز در دستورکار است.
غضنفری ادامه داد: از دیگر پروژه‌های در حال انجام، اجرای طرح آبرسانی به شهرستان ازنا با 80 درصد پیشرفت فیزیکی و اعتبار 33 میلیارد تومان است که پیش‌بینی می‌شود این طرح تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان یادآور شد: قرار است آبرسانی به 52 روستا با حجم اعتبار 18 میلیارد ریال انجام شود که تاکنون آبرسانی به 25 روستا افتتاح شده‌اند.


وی خاطرنشان کرد: شروع عملیات گازرسانی به 155 واحد صنعتی و حدود 300 روستا و نیز عملیات گازرسانی به شهر درب گنبد کوهدشت جمعاً با اعتبار 110 میلیارد تومان است.


غضنفری تصریح کرد: تخصیص زمین منطقه ویژه اقتصادی بروجرد به مساحت 60 هکتار به بخش خصوصی و همچنین تصویب شهرک صنعتی شماره 4 خرم‌آباد توسط هیأت دولت در زمینی به مساحت 150 هکتار و با حجم سرمایه‌گذاری 60 میلیارد تومان از دیگر پروژه‌های در دست ساخت است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 40214
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا