گروه صنایع معدنی فولاد
 
متال اکسپرت خبر داد:
فولادمبارکه هم سود می برد
گروه صنایع معدنی >فولاد - با عقد قرارداد همکاری بین ایران خودرو و نیسان موتور، صنعت فولاد داخلی بخصوص فولاد مبارکه هم از توسعه بخش خودرویی بی بهره نمانده و بیشترین سود را می برد.
 
به گزارش ماین نیوز، ایران خودرو در حال مذاکره با نیسان موتور در زمینه ماشین های با قیمت پایین در ایران است. این همکاری نه تنها به تقویت بخش خودرو داخلی کمک خواهد کرد بلکه سبب تقویت بخش فولاد ایران به ویژه مقاطع تخت هم خواهد شد.

هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو در خصوص این همکاری گفت: انتظار می رود این قرارداد در ماه مارس ۲۰۱۸ به امضا برسد.

این توافقنامه، تولید خودروهای داتسون با قیمت مناسب را در ایران به ارمغان می آورد و ایران خودرو نیز اجازه خروج برخی مدل های قدیمی را صادر کرده و آنها را از رده خارج می کند.

بنابر این گزارش، نیسان به دنبال برنامه ریزی برای عرضه چند هزار خودرو در سال است و در نتیجه این قرارداد جدید می تواند سبب توسعه و گسترش بازار خودرویی این تولیدکننده در ایران باشد.

صنعت خودرو در ایران بزرگترین صنعت غیرنفتی است که تولید ناخالص داخلی آن ۱۰ درصد است.ایران قصد دارد با شرکت های ژاپنی در زمینه به روز رسانی فناوری ها همکاری کند و پیش از این سعی داشت با هوندا، تویوتا و میتسوبیشی همکاری کند.با این اقدام، صنعت فولاد داخلی از توسعه بخش خودرویی بی بهره نمی ماند چون بخشی از مواد اولیه برای تولید خودرو داتسون به صورت محلی عرضه و تامین می شود.

همچنین انتظار می رود فولاد مبارکه که بزرگترین تولیدکننده مقاطع تخت است، از این قرارداد بیشترین سود را ببرد.به طور ویژه فولاد مبارکه در ۴ ماهه اول سال ۹۶ بالغ بر ۶۴ درصد صادرات را کاهش داده و بر تامین نیاز داخلی تمرکز کرده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب: 40072
 
مرجع : بورس پرس