گروه صنایع معدنی فولاد
 
تولید محصول با خلوص 97.24درصد
آهن اسفنجی میانه با تکنولوژی ایرانی افتتاح می
گروه صنایع معدنی >فولاد - کارخانه احیای مستقیم میانه در مرحله تولید آزمایشی، آهن اسفنجی با خلوص 96درصد تولید کرد که این درصد امروز به 97.24درصد رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، رسول احمدزاده مدیر عامل فولاد میانه با بیان اینکه کارخانه احیای مستقیم با تکنولوژی ایرانی پِرِد در نوبت افتتاح است افزود:کارخانه تولید آهن اسفنجی میانه با هدف تامین خوراک کارخانه های فولادی احداث و به تازگی وارد مدار تولید شده است.

وی با بیان اینکه تست گرم واحد احیای مستقیم، خرداد سال جاری انجام شد و پس از 70 روز به نتایج قابل قبولی دست یافته ایم، اظهار کرد: در اجرای قسمت‌های مختلف این پروژه از جمله سیویل و ساخت تجهیزات سعی شد، با ایجاد کارگاه‌های ساخت و تجهیز و آماده‌سازی از توانمندی نیروهای بومی استفاده شود.

کارخانه فولاد میانه که در آستانه افتتاح است، گندله حاصل از سنگ آهن را از طریق عملیات احیا و با روش تکنولوژی پِرِد (PERED) که یک روش ایرانی است، به آهن اسفنجی تبدیل می‌کند. کارخانه فولاد میانه به عنوان یکی از طرح هایی یاد می شود که باعث جلوگیری از خروج ارز و اشتغال‌زایی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شد. این طرح پس از احیای مستقیم شادگان،‌ دومین کارخانه با تکنولوژی ایرانی است.
کارفرمای این پروژه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۶
کد مطلب: 40070