گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
صنعت فرآوری سنگ خلخال رونق گرفت
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - فرماندار خلخال گفت: با راه اندازی صنایع فرآوری سنگ های معدنی در این شهرستان از خروج سنگ های ساختمانی بصورت خام از این منطقه جلوگیری وبرای دهها نفر زمینه اشتغال پایدار ایجاد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، فریدون بابایی روز سه شنبه در جریان بازدید از دومین کارخانه سنگ بری وفرآوری سنگهای تراورتن وساختمانی خلخال افزود: پیش از این استخراج سنگ های تراورتن از معادن سنگ روستاهای پروچ، لمعه دشت وآق بلاغ توسط شرکت های غیر بومی انجام و با کامیون های سنگین به استانهای اصفهان وفارس جهت فرآوری حمل می شد.

وی بیان کرد: این اقدام نه تنها موجب وارد شدن خسارات سنگین به راههای روستایی می شد بلکه به دلیل خروج خام سنگ از معادن منطقه هیچ گونه اشتغالی را برای افراد بومی منطقه نیز ایجاد نمی کرد.

بابایی اظهار کرد: با راه اندازی وبهره برداری از اولین کارخانه فرآوری سنگ در شهرک صنعتی خلخال امسال بخشی از این مشکل حل و بزودی با بهره برداری از دومین کارخانه در روستای زرتشت آباد نیز علاوه بر رفع مشکل تخریب راه ها برای تعدادی از بیکاران شهرستان نیز زمینه شغلی فراهم خواهد شد.

وی گفت: برای ایجاد و راه اندازی دومین کارخانه فرآوری سنگهای معدنی این شهرستان بالغ بر 60 میلیارد ریال توسط سرمایه گذار خصوصی هزینه خواهد شد و با تکمیل وبهره برداری از آن برای 20 نفر زمینه اشتغال مستقیم وبرای دهها نفر نیز بصورت غیر مستقیم زمینه اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به حمایت دولت از سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: با توجه به وجود معادن غنی سنگ های ترآورتن در شهرستان زمینه برای توسعه صنعت فرآوری سنگ در این منطقه فراهم است.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان واقع است. هم اکنون یکی از پهنه های مهدنی مهم استان در این شهرستان در حال عملیات اکتشاف می باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب: 40004
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا