گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان مطرح کرد
افزایش ۲۵۰ درصدی صادرات ذوب‌آهن اصفهان
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: در مقایسه با سال 94 با افزایش 250 درصدی صادرات محصولات ذوب‌آهن اصفهان روبه‌رو هستیم.
 
به گزارش ماین نیوز، عصر امروز جلسه بررسی مسائل و مشکلات ذوب‌آهن اصفهان با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و رسول زرگر پور استاندار اصفهان با مدیران ارشد فولاد در مجموعه ذوب‌آهن اصفهان برگزار شد.

احمد صادقی در این جلسه با بیان اینکه ذوب‌آهن اصفهان علیرغم تمام مشکلات موجود روند رو به رشدی را در پیش‌گرفته است، اظهار کرد: در مقایسه با سال 94 با افزایش 250 درصدی صادرات محصولات ذوب‌آهن اصفهان روبه‌رو هستیم.

وی با بیان اینکه پیش‌ از این صرفاً به عراق و افغانستان صادرات صورت می‌گرفت، افزود: در حال حاضر بیشترین صادرات محصولات ذوب‌آهن با مقدار 157 هزار تن به کشور عمان، 109 هزار تن به کشور امارات متحده عربی، 81 هزار تن به افغانستان و 68 هزار تن به تایلند است که در مجموع پنج ماه گذشته بالغ‌ بر 585 هزار تن صادرات در کارنامه ذوب‌آهن به ثبت رسیده است.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان با تأکید بر اینکه بیش از 80 درصد از سهم صادرات ذوب‌آهن اصفهان در سال جاری در همین پنج ماه نخست رقم خورده است، متذکر شد: با روند پیش رو مردم امسال شاهد رکوردزنی ذوب‌آهن در بحث صادرات خواهند بود.

وی با اشاره به دست‌یابی ذوب‌آهن اصفهان به ریل ملی تصریح کرد: برای راه‌اندازی خط ریل مجبور شدیم یک سال نورد 653 خودمان را متوقف کنیم و در این مدت شمش اضافه آوردیم اما با این‌ وجود هنوز خرید ریلی از ذوب‌آهن صورت نگرفته است.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان کاهش هزینه‌های تولید و جاری مجموعه را یکی دیگر از دستاوردهای ذوب‌آهن دانست و تأکید کرد: با مدیریت‌های نوین صورت گرفته موفق شدیم هزینه‌های تمام‌شده محصولات ذوب‌آهن را کاهش دهیم و زیان‌دهی مجموعه به یک‌دوم سال گذشته رسید.

وی در پایان با بیان اینکه در سه‌ ماهه اول سال جاری ذوب‌آهن شاهد سوددهی بود، یادآور شد: علیرغم بهره‌های بانکی بالا، به‌ واسطه تلاش شبانه‌روزی نیروهای مجموعه ذوب‌آهن اصفهان تا پایان سال شاهد سوددهی مجموعه خواهیم بود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶
کد مطلب: 39843
 
مرجع : خبرگزاری فارس