گروه صنایع معدنی
 
معاون وزیر صنعت در تبریز:
صادرات مواد و صنایع معدنی ۱۸ درصد افزایش یافته است
گروه صنایع معدنی - معاونت امور معادن وزارت صنعت گفت: سال گذشته کل صادرات مواد معدنی ۶.۶ میلیارد دلار بود که در مقایسه با مدت مشابه ۴ ماهه سال قبل ۱۸ درصد رشد داشتیم.
 
به گزارش ماین نیوز، جعفر سرقینی در حاشیه افتتاح‌های صنعتی هفته دولت در تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه حدود 3 میلیارد دلار صادرات مواد و صنایع معدنی در 4 ماهه نخست سال جاری به ثبت رسیده است اظهار کرد: اگر این روند ثابت ادامه یابد ممکن است تا پایان سال جاری این رقم به 9 میلیارد دلار برسد.

وی با اشاره به اینکه این رقم فقط مربوط به مواد و صنایع معدنی است افزود: سال گذشته کل صادرات مواد معدنی 6.6 میلیارد دلار بود که در مقایسه با مدت مشابه 4 ماهه سال قبل 18 درصد رشد داشتیم.

وی با بیان اینکه کنسانتره سنگ‌آهن، سنگ‌آهن، کنسانتره مس و کانی‌های صنعتی بیشترین صادرات مواد معدنی کشور در سال گذشته بود گفت: در صنایع معدنی هم عمدتاً فولاد، مس، روی، سیمان، سرامیک و شیشه صادر می‌شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه طبق برنامه صادرات سال 96 صنایع و مواد معدنی 7.5 میلیارد دلار است ابراز داشت: پیش‌بینی و هدف‌گذاری ما امسال 9 میلیارد دلار است که سهم هر صنعت معدنی در صادرات 9 میلیاردی مشخص است.

سرقینی ادامه داد: در 4 ماهه 15 درصد از برنامه جلو افتادیم و اگر این روند ادامه یابد حتماً 9 میلیارد دلار محقق می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر بازگشت سرمایه صادرات و دریافت پول مواد صادراتی گفت: در بازگشت سرمایه صادراتی مشکل نقل‌وانتقال ندارند چرا که صادرکنندگان پول نقد و یا تجهیزات وارد می‌کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب: 39800
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم