گروه صنایع معدنی سیمان
 
بارگیری نخستین محموله سیمان و کلینکر به موزامبیک
گروه صنایع معدنی >سیمان - مدیر کل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر افزایش صادرات در منطقه آزاد قشم افزود: بارگیری نخستین محموله کارخانه سیمان قشم به مقصد موزامبیک در قاره آفریقا به میزان 50 هزارتن آغاز شد.
 
به گزارش ماین نیوز، هرمز امیری در این باره گفت: تا پیش از این سومالی یکی از مشتریان دائمی سیمان قشم بود و هم اکنون موزامبیک نیز به جمع مقاصد صادرات سیمان در قاره آفریقا اضافه شده است.

وی ادامه داد: بارگیری این محموله که یک میلیون و 150 هزار دلار ارزش دارد و شامل 47 هزارتن کلینکر و سه هزار تن سیمان است، یک هفته به طول می انجامد و سپس توسط کشتی MVAMBER ALENA به موزامبیک صادر می شود.

بنابر گزارش شبکه اطلاع رسانی مانا ؛ امیری گفت : تا پایان امسال 200 هزار تن سیمان و کلینکر با ارزشی بیش از چهار میلیون و 500 هزار دلار از منطقه آزاد قشم صادر خواهد شد.

مدیر کل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: پیش از این نیز پنج هزارتن سیمان پاکتی توسط کشتی ROLLA به سومالی صادر شده است.
امیری با بیان رویکرد منطقه آزاد قشم در افزایش صادرات کالاهای اساسی و کاهش واردات، اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید و با همت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و توجه به منویات مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی، توسعه کارگاه های تولیدی که محصولات با کیفیت برای ورود به بازار جهانی تولید می کنند مورد توجه جدی قرار گرفته است.

کارخانه سیمان قشم با اشتغالزایی مستقیم برای 215 تن و ایجاد 95 شغل غیرمستقیم یکی از واحدهای سرآمد تولیدی به حساب می آید.

واگذاری ترمینال مسافری بندرکلانتری چابهار به بخش خصوصی

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان هم از انجام مناقصه برای واگذاری بزرگترین ترمینال مسافرت دریایی کشور به بخش خصوصی در جهت حمایت از توریسم دریایی خبرداد.

بهروز آقایی اظهار کرد: در راستای توسعه صنعت حمل و نقل دریایی و گسترش گردشگری دریایی سرمایه گذاری گسترده در بندر چابهار صورت گرفته است.

وی با اشاره به تکمیل وتجهیز ترمینال بین المللی مسافری دریایی بندر شهید کلانتری چابهار افزود :این ترمینال در محوطه ای به مساحت ده هزار مترمربع و زیر بنای 4000 مترمربع با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد وپانصد میلیون تومان احداث شده است.

وی با اشاره به راه اندازی خط دریای چابهار-عمان دربندر شهید کلانتری خاطرنشان کرد : ترمینال بندر کلانتری چابهار با ظرفیت پذیرش حداقل 600 مسافر ورودی وخروجی بصورت همزمان، مجهزترین ترمینال مسافری دریایی بنادر کشور است ودر راستای ایجاد فرهنگ مسافرت‌های دریایی وجذب توریسم زیارتی، سیاحتی و درمانی کشورهای منطقه، تجهیز گردیده است.

وی با یبان اینکه درآمدزایی ترمینال کلانتری در همان ابتدای تاسیس مورد نظر قرار نگرفته است، تاکید کرد: هم اکنون به منظور حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی در راستای پایداری خط مسافری چابهار-مسقط وهمچنین ایجاد خط های جدید با تخصیص اعتبار لازم واگذاری ترمینال مسافری بین المللی بندر شهید کلانتری در قالب مناقصه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه مردم بلوچستان و کشور عمان روابط نزدیک خویشاوندی و اشتراکات فرهنگی و اجتماعی زیادی دارند، گفت: حذف روادید بین دو کشور عمان و ایران و اجازه تردد خودروهای پلاک عمان در سطح استان سیستان وبلوچستان می تواند صنعت گردشگری دریایی را متحول کند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب: 39638
 
۱ نظر
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 


ناشناس
وی با بیان اینکه مردم بلوچستان و کشور عمان روابط نزدیک خویشاوندی و اشتراکات فرهنگی و اجتماعی زیادی دارند، گفت: حذف روادید بین دو کشور عمان و ایران و اجازه تردد خودروهای پلاک عمان در سطح استان سیستان وبلوچستان می تواند صنعت گردشگری دریایی را متحول کند.


توی این مملکت کسی به فکر کسی نیست
خودتون باید به فکر خودتون باشید
اگه تا حالا زیر گرد و خاک دفن نشدین (3657)
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۲۱:۰۹:۵۱