گروه صنایع معدنی سیمان
 
بازار ۴.۵ میلیون دلاری سیمان قشم در آفریقا
گروه صنایع معدنی >سیمان - مدیرکل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: 4.5 میلیون دلار سیمان و کلینکر بر اساس پیش بینی ها تا پایان سال جاری از این جزیره به مقصد کشورهای آفریقایی صادر خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، هرمز امیری روز شنبه بیان کرد: 200 هزار تن سیمان و کلینکر با ارزش بیش از چهار میلیون و 500 هزار دلار تا پایان امسال از این جزیره صادر خواهد شد که بخش مهمی از متقاضیان بازار کشورهای آفریقایی هستند.

وی با اشاره به صادرات پنج هزار تنی سیمان پاکتی به کشور سومالی به عنوان یکی از متقاضیان دایمی افزود: موزابیک نیز به جمع کشورهای هدف صادرات اضافه شد و نخستین محموله کارخانه سیمان قشم به مقصد این کشور آفریقایی بارگیری شده است.

مدیرکل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد: این محموله 50 هزار تنی با ارزش یک میلیون و 150 هزار دلار شامل 47 هزار تن کلینکر و سه هزار تن سیمان است که روند بارگیری آن یک هفته به درازا می کشد.

او اضافه کرد: رویکرد منطقه آزاد قشم در سال 'اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال' افزایش صادرات کالاهای اساسی و کاهش واردات است که در این راستا توسعه کارگاه های تولید کننده محصولات با کیفیت ورود به بازار جهانی در دولت تدبیر و امید مورد توجه جدی قرار گرفت.

کارخانه سیمان قشم با اشتغالزایی مستقیم برای 215 تن و ظرفیت ایجاد 95 شغل غیرمستقیم یکی از واحدهای تولیدی سرآمد این جزیره است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 39609
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا