گروه معادن
 
نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:
شریعتمداری بهترین گزینه برای ایجاد تحول در صنایع و معادن کشور است
گروه معادن - نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: شریعتمداری، بهترین گزینه برای پست وزارت صنعت، معدن و تجارت و رفع رکود و ایجاد تحول در صنایع و معادن کشور است.
 
به گزارش ماین نیوز، حسن حسینی در پیامی که روز یکشنبه به مرکز خبرگزاری جمهوری اسلامی استان خراسان رضوی در مشهد نمابر شد، افزود: بخش مهمی از اشتغال کشور را می‌ توان از طریق توسعه صنایع ایجاد کرد.

وی اظهار کرد: برای رونق تولید ملی و تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی، سکان وزارتخانه مهم و حساس صنعت، معدن و تجارت باید به دست فردی سپرده شود که مورد تایید جامعه تولید کنندگان کشور باشد که شریعتمداری در این زمینه از حمایت کارآفرینان، کارفرمایان وصنعتگران برخوردار است.

وی گفت: با توجه به سوابق درخشان شریعتمداری می‌ توان امید به بهبود اوضاع اقتصادی کشور داشت و با حضور وی در وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخش تولید کشور و بخش خصوصی بیش از پیش رونق می گیرد.

وی اظهار کرد: شریعتمداری تخصص و تجارب مناسب در بخش بازرگانی دارد که امید است بتواند مشکلات این بخش را برطرف و عملکرد قابل‌ قبول وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم را به نمره عالی برساند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: بخش صنعت، معدن و تجارت از هم تفکیک ناپذیرهستند و با مسئولیت شریعتمداری در این وزارتخانه حوزه تجارت نسبت به گذشته غنی تر خواهد شد.

حسینی گفت: با حضور شریعتمداری در این وزارتخانه شاهد گسترش بازارهای هدف و فروش محصولات داخلی در بازارهای بین المللی خواهیم بود و در دوره مدیریت وی، صنعت، صادرات و بازرگانی رشد چشمگیر خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اهدافی که شریعتمداری بر آن تاکید کرده است، برای توسعه بخش صنعت و معدن موثر است، افزود: یکی از برنامه ‌های خوب شریعتمداری تولید صادرات ‌محور است که می ‌توان آن را حلقه مفقوده صنعت کشور دانست.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری برای وزارت صنعت، معدن و تجارت همواره پیگیر انتقال فناوری و دانش فنی توام با جذب سرمایه های خارجی بوده و با روحیه تعاملی که دارد، می تواند برای انسجام اقتصادی و هماهنگی بهتر و بیشتر کابینه دوم دکتر روحانی در توسعه اقتصادی موثر و مفید باشد.

حسینی بیان کرد: شریعتمداری به دلیل سوابق درخشان خود، مورد اعتماد و حمایت بخش خصوصی است و به نظر می‌ رسد در مجلس شورای اسلامی نیز رأی قابل توجهی داشته باشد.

وی افزود: شریعتمداری 12 سال ریاست هیات عالی نظارت بر سازمانهای صنفی کشور، ریاست شورای عالی نظارت بر اتاق‌ های بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران را نیز بر عهده داشته که از این دوره به عنوان بهترین دوره همکاری دولت و بخش خصوصی نام برده می‌ شود.

وی تاکید کرد: سابقه و تجربه شریعتمداری در سال های گذشته و انتخاب وی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت از سوی رئیس جمهوری حاکی از این است که دکتر روحانی فردی اجرایی و عمل گرا را برای وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزیده است.
حسینی همچنین به نمایندگی از جامعه تولیدکنندگان استان خراسان رضوی، حمایت آنان را از محمد شریعتمداری، وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری برای وزارت ‌صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب: 39468
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا