گروه معادن مس
 
تحلیل‌گر ارشد مؤسسه افسی استون:
در آگوست، افزایش قیمت مس محدود خواهد بود
گروه معادن >مس - بر پایه پیش‌بینی «ادوارد مایر»، تحلیل‌گر ارشد مؤسسه افسی استون، انتظار می‌رود قیمت مس در ماه آگوست به‌طور میانگین در بازه 6هزار تا 6هزار و 500 دلار قرار گیرد.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از مس پرس، طی چند هفته گذشته، قیمت فلز سرخ به بیشترین سطح مشاهده‌شده در سال‌های اخیر رسید که مهم‌ترین عوامل آن، ممنوعیت مورد انتظار واردات قراضه در چین، کاهش شاخص ارزش دلار، اغتشاشات کارگری و خریدهای تکنیکال بودند. اما انتظار می‌رود به‌دلیل وجود عوامل حمایت‌کننده در بازار و در عین‌حال نبود کاتالیزورهای دیگر، قیمت مس طی ماه آینده در محدوده ثابتی قرار گیرد. «مایر» باور دارد که قیمت فلزات پایه رشد بیش از انتظاری را داشته است و شرایط عرضه و تقاضا، افزایش بیشتر قیمت در روزهای پیش رو را توجیه نمی‌کند.

قراردادهای کاری در دو معدن «گراسبرگ» واقع در کشور اندونزی و «ال‌تنیته» واقع در کشور شیلی می‌تواند بازار جهانی را مختل کند. «گروه مطالعات بین‌المللی مس» در پایان ماه آوریل مازاد تقریباً 80هزار تنی را تخمین زده است. همچنین، «مایر» معتقد است تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده برای جلوگیری از افزایش نرخ بهره، موجب کاهش بیشتر شاخص ارزش دلار می‌شود. هم‌اکنون، شاخص ارزش دلار در پایین‌ترین سطح سیزده ماه گذشته یعنی 92/92 قرار دارد.

علاوه بر این‌ها، «مایر» هشدار داد که تهدیدات ژئوپلیتیک در آمریکای جنوبی و آسیا می‌تواند منجر به بی‌ثباتی عمده‌ای شود. در ونزوئلا معترضان در انتخابات با پلیس مبارزه کردند. اقتصاد این کشور با مشکلاتی مانند تورم بالا، کمبود مواد غذایی و قیمت‌های ضعیف نفت مواجه است و موجب تظاهرات در سراسر کشور شده است. کره شمالی هم یک موشک دیگر را پرتاب کرد؛ عملی که از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا محکوم شد.


منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب: 39459