گروه معادن
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:
معادن زنجان در زمینه تامین هزینه‌های نگهداری راه دچارمشکل شده اند
گروه معادن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: تعدادی از معادن فعال استان زنجان در زمینه تامین هزینه‌های نگهداری راه دچار مشکل شده اند.
 
به گزارش ماین نیوز، ناصر فغفوری ظهر شنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان با بیان اینکه اداره راه و شهرسازی شهرستان ماهنشان شکایتی در زمینه تخریب راه‌ها از یکی از معادن داشته که مستنداتی در مورد حمل بار غیرمجاز ارائه نداده است، یادآور شد: حتی به دلیل شکایت از یکی از شرکت‌های بزرگ معدنی هم، محکوم شدند.

وی ادامه داد: واحدهای معدنی با پرداخت حقوق دولتی سهم منابع طبیعی، هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند و باید در زمینه تعطیل کردن واحدهای معدنی بر سر مسائلی چون نگهداری از راه و ... تجدید نظر شده و راهکاری ارائه شود.

فغفوری با بیان اینکه تذکرات لازم برای جلوگیری از حمل بار غیر مجاز از محورها به معادن استان زنجان داده شده است، گفت: تعدادی از معادن فعال استان زنجان از جمله سنگ آهن ریحان، گوزلدره، مروارید، علم‌کندی، سرخه‌دیزج و ... در زمینه تامین هزینه‌های نگهداری راه دچار مشکل شده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان علیه واحدهای معدنی مذکور به مراجع قضایی شکایت کرده و مشکلات جدیدی ایجاد شده است.

فغفوری افزود: بر اساس مصوبات استانی، اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان در صورت داشتن شکایت به صورت مستند به دبیرخانه ارائه کند و در زمینه رعایت حمل بار مجاز هم به معادن استان تذکرات لازم داده شده و معادن دلیل اصلی این امر را شرکت‌های حمل بار می‌دانند.

وی ادامه داد: اداره راه و شهرسازی شهرستان ماهنشان شکایتی در زمینه تخریب راه‌ها از یکی از معادن داشته که مستنداتی در مورد حمل بار غیرمجاز ارائه نداده است و حتی به دلیل شکایت از یکی از شرکت‌های بزرگ معدنی هم، محکوم شدند.

فغفوری گفت: واحدهای معدنی با پرداخت حقوق دولتی سهم منابع طبیعی، هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند و باید در زمینه تعطیل کردن واحدهای معدنی بر سر مسائلی چون نگهداری از راه و ... تجدید نظر شده و راهکاری ارائه شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۵
کد مطلب: 39448
 
مرجع : خبرگزاری مهر