گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
مقدسی مطرح کرد:
درخواست ترک تشریفات یک مناقصه تولیدی برای هپکو
گروه تجهيزات و ماشين آلات - عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه شرط ورود برندهای معروف خارجی به بازار داخل کشور همکاری با شرکت‌های داخلی است، گفت: تولیدکنندگان ماشین‌آلات راه‌سازی برای فعالیت در ایران باید قرارداد همکاری امضا کنند.
به گزارش ماین نیوز، سیدمهدی مقدسی درخصوص وضعیت شرکت ماشین سازی هپکو اراک ، اظهارداشت: درخصوص مشکلات این شرکت مذاکراتی را با مسئولین ذی‌ربط و سازمان برنامه و بودجه، پیرو درخواست ترک تشریفات مناقصه سه‌هزار دستگاه محصول تولیدی این شرکت توسط سه وزارتخانه راه و شهرسازی، وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد.

نماینده مردم اراک، کمیجان، خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه معاونین سازمان برنامه و بودجه این درخواست را پیگیری می‌کنند تا مصوبه آن از سوی هیات دولت صادر شود، گفت: در این خصوص اعلام می‌کنیم از تقویت صنایع راه‌سازی مخصوصا هپکو حمایت و دفاع می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه حضور برندهای خارجی مطرح در زمینه تولید ماشین‌آلات راهسازی تاکید بر این است که باید از مبادی شرکت‌های داخلی باشد و با آنها به‌صورت مشترک همکاری مشترک کنند، بیان کرد: لازمه ورود شرکت‌های خارجی به بازار داخل کشور باید با همکاری شرکت‌های داخلی باشد، مطابق شرایطی که برای ورود برندهای خودرو سازی ایجاد شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرط ورود برندهای همانند کوماتسو به بازار داخل کشور همکاری با برندهای همچون هپکو است، تصریح کرد: در حال‌حاضر شرکت‌های خارجی با دریافت مجوز ماشین‌آلات تولیدی خود را به‌فروش می‌رسانند که باید در این زمینه نیز تعرفه‎‌های واردات را کنترل کنیم تا مشکلاتی برای تولید کنندگان داخلی به وجود نیاید.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۷
کد مطلب: 39426
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت