گروه صنایع معدنی فولاد
 
۴ شرکت فولاد سازی در منطقه آزاد چابهار ساخته می‌شود
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: برای رسیدن به تولید سالانه 10میلیون تن فولاد در چابهار 4 شرکت فولادسازی در منطقه آزاد چابهار ساخته می‌شود.
 
‌به گزارش ماین نیوز، عبدالرحیم کردی اظهار کرد: بر پایه هدف گذاری توليد سالانه 10 ميليون تن فولاد در چابهار، رایزنی‌هایی برای ساخت چهار شرکت فولاد در تنها بندر اقیانوسی ایران انجام شده است.

وی افزود: شرکت فولاد مکران به عنوان یکی از شرکت‌های چهار گانه فولادسازی در چابهار پس از افتتاح ظرفیت تولید سالانه 4 میلیون تن فولاد را دارد.

به گفته مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، عملیات ساخت کارخانه فولاد مکران در سال 94 آغاز شده وپیش بینی می‌شود فاز اول آن تا 14ماه دیگر به بهره برداری برسد.

او با اشاره به تمایل فولاد سازهای بزرگ دنيا برای ساخت مجتمع‌های فولادی در چابهار خاطرنشان کرد: شرکت فولاد پسکو کشور کره جنوبی (سومين فولاد سازی بزرگ دنيا) در پسابرجام اقدام به ثبت شعبه و تضمين سرمایه گذاری در منطقه آزاد کرده است و پس تایيد مجوزهای زیست محيطی ساخت مجتمع فولادی خود را که ظرفیت آن پس از دریافت مجوزهای زیست محیطی اعلام می‌شود، آغاز می‌کند.

کردی هم چنین با اشاره به مزیت ساحلی بودن چابهار تصریح کرد: صنایع فولاد به سبب اینکه آب بسيار زیادی مصرف می‌کنند، باید در جایی مناسب ساخته شوند.

او در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اکثرفولادسازی های کشور در مرکز قرار دارند و مشکل تامين آب برای آن‌ها تبدیل به یک معضل بزرگ شده است‌، بنابراین ساحلی بودن یکی از مزیت‌های خوب بندر چابهار به شمار می‌رو‌د.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 39402
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا