گروه صنایع معدنی فولاد
 
رئیس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات تهران:
۴۰ درصد فعالان اقتصادی بار مالیات را به دوش می کشند
گروه صنایع معدنی >فولاد - رئیس اتحادیه آهن ، فولاد و فلزات تهران گفت: با وجود تفاهمات انجام شده مبنی بر کاهش مالیات بر ارزش افزوده صنف آهن از 9 درصد به 6 درصد، هنوز این میزان مالیات بالاست.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد آزاد روز دوشنبه در همایش روسای اتحادیه آهن فروشان سراسر کشور که در تهران برگزار شد، افزود: با تلاش اتاق اصناف ایران و اتحادیه موفق شدیم توافق نامه ای با سازمان امور مالیاتی امضا کنیم که بر اساس آن بند ز تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۶ اصلاح و مالیات ارزش افزوده این صنف به ۶ درصد کاهش یافت.

وی تصریح کرد: اتحادیه آهن فروشان تهران بیش از ۳ هزار عضو داشت که به دلیل ساختار اشتباه قانون مالیات بر ارزش افزوده حدود یک هزار و و ۴۰۰ هزار واحد آن تعطیل شدند.

آزاد ادامه داد: آن دسته از فروشندگان آهن الات که نسبت به ثبت نام و ارایه اظهار نامه دوره های گدشته اقدام نکرده اند، تا پایان آذرماه امسال فرصت ثبت نام خواهند داشت.

وی تاکید کرد : از ابتدای سال ۹۷ تمامی اعضای این صنف از نرم افزار صندوق مکانیزه استفاده خواهند کرد و استفاده از این نرم افزار نیازی به دستورالعمل ندارد و باعث شفافیت مالیاتی و واقعی شدن دریافت مالیات خواهد شد.

آزاد با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد بار مالیاتی را فعالان اقتصادی به دوش می کشند، افزود: ما معتقد به پرداخت مالیلت هستیم اما اینکه ۶۰ درصد فرار مالیاتی وجود دارد عادلانه نیست که امیدواریم یک روز به جای درآمد نفتی شاهد افزایش صادرات غیرنفتی و کسب درآمدهای ارزی باشیم .

وی اظهار کرد: ضریب مالیاتی آهن فروشان ۲ درصد است درحالی که ضریب سود برای این صنف تنها یک درصد است. بیش از ۲۰ هزار عضو در اتحادیه های آهن فروشان سراسر کشور وجود دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب: 39393
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا