گروه معادن
 
احیای معادن فارس و اشتغالزایی بیش از هزار نفر
گروه معادن - با احیای ۵ معدن فارس سالانه سه هزار و ۷۷۰ تن به ظرفیت استخراج و تولید فرآورده‌های معدنی استان اضافه شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، علی همتی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس: گفت مجتمع معادن دهبید (شهرستان خرم بید)، سرب و روی فراشبند، مرمریت قاسم آباد نی ریز، خاک صنعتی گلدشت فراغه و معدن سنگ آهن فارس از معادن شاخص این استان است که در سه سال گذشته احیا شده اند.

وی افزود: مجتمع معادن دهبید با تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن سنگ مرمریت و تزیینی، معدن سرب و روی فراشبند به تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن محصول، معدن مرمریت قاسم آباد نی ریز با ظرفیت سالانه ۱۰۰ هزار تن، معدن خاک صنعتی گلدشت فراغه با ظرفیت تولید سالانه ۷۰ هزار تن و معدن سنگ آهن فارس با ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن توانسته اند به چرخه تولید بازگردند.

وی گفت: از سرگیری فعالیت معادن شن و ماسه در فارس علاوه بر افزایش سه هزار تنی تولید سالانه در این بخش، زمینه ساز اشتغال برای ۳۰۰ نفر بوده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس افزود: از ابتدای دولت یازدهم تا پایان تیر، ۲۱۹ فقره پروانه و ۱۵۲ فقره گواهینامه کشف مواد معدنی از سوی این سازمان صادر شده است.

وی ادامه داد: بهره برداری از این معادن با سرمایه گذاری بیش از ۱۴۲ میلیارد ریال انجام می‌گیرد و زمینه ساز استخراج سالانه ۶۴۹ میلیون تن مواد معدنی می‌شود.
وی گفت: در این مدت، پروانه بهره برداری از ۲۲۲ معدن در استان فارس صادر شده که اشتغالزایی برای ۲ هزار و ۱۶۰ نفر را در پی داشته است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶
کد مطلب: 39380
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما