گروه معادن
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران خبر داد
تشکیل پرونده قضایی برای حادثه انفجار معدن منطقه لاویج مازندران
گروه معادن - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران از تشکیل پرونده قضایی برای حادثه انفجار معدن در منطقه لاویج از توابع شهر چمستان خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، حجت الاسلام و المسلمین اسد ا... جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی از تشکیل پرونده قضایی برای حادثه انفجار معدن در منطقه لاویج از توابع شهر چمستان خبر داد.

وی در این خصوص اظهار داشت: در پی گزارش مامورین انتظامی مبنی بر وقوع انفجار در معدن پلم کتی و طارم گردن در منطقه لاویج، پیگیری پرونده در دستور کار قرار گرفت.

سخنگوی دادگستری استان مازندران ادامه داد: در پی این حادثه متاسفانه یک کارگر افغانستانی فوت کرده و یک کارگر تبعه افغانستان نیز زخمی شدند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری افزود: علت وقوع حادثه در بررسی‌های اولیه توسط بازرس اداره کار، تجمع گاز و انفجار در اثر جرقه‌های ایجاد شده و عدم رعایت مسائل ایمنی از جمله عدم وجود تهویه مصنوعی مناسب و دستگاه ونتیلاتور همچنین نبود دستگاه گازسنج و عدم گاز سنجی در فواصل زمانی منظم و استفاده از کارگران اتباع بیگانه غیرمجاز و فاقد صلاحیت اعلام شده است.

وی با بیان اینکه طبق گزارش‌های رسیده معدن مذکور دارای مجوز رسمی بوده است، تاکید کرد: پیمانکار مربوطه با صدور قرار قانونی به زندان معرفی شده است.


این مقام قضایی خاطرنشان کرد: تحقیقات تکمیلی در خصوص این پرونده ادامه دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
کد مطلب: 39378
 
مرجع : خبرگزاری میزان