گروه معادن مس
 
گردآوری سرمایه توسط تاسه کو با استفاده از رشد قیمت مس و موفقیتهای سال ۲۰۱۶
گروه معادن >مس - شرکت معادن تاسه کو، واقع در فهرستهای بورسهای نیویورک و تورنتو، بر مبنای موفقیتهای به دست آمده در سال 2016 و با استفاده از قیمتهای رو به رشد مس در نیمه نخست توانسته است سرمایه ای را فراهم نماید به نحوی که در طول نه ماهه گذشته 192 میلیون دلار پول نقد از محل عملیاتهای خود و نیز 147 میلیون دلاردرآمد ، قبل از کسر استهلاک تجهیزات و معادن، از فعالیتهای معدنکاری اش کسب کرده است.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از مس پرس، شرکت معادن تاسه کو، واقع در فهرستهای بورسهای نیویورک و تورنتو، بر مبنای موفقیتهای به دست آمده در سال 2016 و با استفاده از قیمتهای رو به رشد مس در نیمه نخست توانسته است سرمایه ای را فراهم نماید به نحوی که در طول نه ماهه گذشته 192 میلیون دلار پول نقد از محل عملیاتهای خود و نیز 147 میلیون دلاردرآمد ، قبل از کسر استهلاک تجهیزات و معادن، از فعالیتهای معدنکاری اش کسب کرده است. رئیس و مدیر عامل تاسه کو، راسل هالباور، در یادداشتی خطاب به سهامداران شرکت که روز چهارشنبه منتشر شد گفت،"با توجه به افزایش قیمت مس به بالاترین سطح در دو سال گذشته، و در دست داشتن 100 میلیون دلار پول نقد، و نیز کاهش و قسط بندی پنج ساله بدهی های شرکت، ما اکنون در وضعیتی بسیار مناسب برای سرمایه گذاری در خط لوله پروژه ها یمان و پیشبرد آنها قرار داریم." او افزود که در طول نه ماه گذشته هزینه های محل معادن ثابت مانده و در فصل دوم سال جاری هزینه های عملیاتی معادن، پس از کسر هزینه های فرآورده های فرعی، بین 97/0 تا 1.31 دلار برای تولید هر پوند مس بوده است. در این میان، این شرکت گزارش داد که جریان نقدی حاصل از عملیاتها به 62.3 میلیون دلار در فصل دوم رسیده، و درآمدهای حاصل از فعالیتهای معدنکاری، قبل از کسر استهلاک تجهیزات و معادن، در همین دوره برابر با 46.5 میلیون دلار بوده و همچنین درآمدهای تعدیل شده ، قبل از کسر بهره، مالیاتها، کاهش ارزش دارایی و استهلاک 42.8 میلیون دلار می باشد.

تاسه کو همچنین یک پیشنهاد وام 250 میلیون دلاری را در طول فصل دوم تکمیل کرده است. هالباور گفت،"نا از عواید حاصل از این پیشنهاد همراه با بخشی از تراز نقدینگی مان برای بازپرداخت حدود 275 میلیون دلار بدهی شرکت استفاده کردیم که سررسید آنها در 2019 بود. برای ما بهره برداری از یک بازار اوراق قرضه سالم را برای کاهش مجموع بدهی های شرکت و تمدید آنها تا 2022 حائز اهمیت بود."در این میان، در طول چهار هفته گذشته آتش سوزی های مهار نشده منجر به فرمان های تخلیه برای شماری از جوامع محلی در کاریبو، که بسیاری از کارکنان معدن مس جبل الطارق تاسه کو در آنها اقامت داشتند، شد. هالباور گفت،" این فرمانهای تخلیه تأثیری منفی بر کارایی کارکنانی داشته که در جبل الطارق کار می کنند و در طول دوره رفت و آمد به معدن را محدود کرده است.

این منجر به کاهش تولید در طول دوره های زمانی ای شده و نیز چندین روز در ماه جولای معدن را به کلی به تعطیلی کشانده است." او افزود که عملیاتهای استخراج و فراوری با توجه به لغو بعضی از فرمانهای تخلیه در هفته گذشته رفته رفته به حال عادی باز می گردند. او در پایان گفت،" انتظار می رود که حجم فروش مس فصل سوم 10 درصد کمتر از حجم فروش فصل دوم باشد 2017 باشد. وضعیت همچنان رو به بهبود است و ما امیدواریم که بدترین شرایط را پشت سر گذاشته باشیم." درآمد خالص تعدیل شده برای فصل دوم 14.3 میلیون دلار یا 06/0 دلار برای هر سهم، و درآمد خالص 5.2 میلیون دلار یا 02/0 دلار برای هر سهم بود. هزینه های عملیاتی محل معدن برای این شرکت، پس از کسر هزینه های تولید فراورده های فرعی، 97/0 دلار برای هر پوند مس بوده، که 44 درصد کمتر از هزینه های فصل دوم 2016 می باشد. کل فروش فصل دوم 2017 به 40.7 میلیون پوند مس و 8/0 میلیون پوند مولیبدن رسید. تراز نقدی شرکت در سی ام ژوئن، پس از کسر 72 میلیون دلار برای کاهش بدهی ها، 97 میلیون دلار بود.


منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 39376