گروه صنایع معدنی سیمان
 
علت حادثه کارخانه سیمان خوزستان دردست بررسی است
گروه صنایع معدنی >سیمان - رئیس اداره HFII سازمان صنعت، معدن وتجارت خوزستان گفت: بررسی علت وقوع حادثه کارخانه سیمان خوزستان همچنان در دست بررسی است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد حسین رحیم زاده بیان کرد: در پی حادثه روز چهارشنبه هفته گذشته در کارخانه سیمان خوزستان رخ داد و هشت نفر از کارگران این کارخانه مصدوم شدند به دستور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان و به دستور وزیر، ' رسول یاراحمدی' مشاور و مدیر کل بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی این وزارت خانه از کارخانه سیمان خوزستان دیدن کرد تا چگونگی بروز این سانحه را مورد بررسی قرار دهد.

وی گفت: این حادثه در برج خنک کننده ای در این کارخانه رخ داد که موادی گرم با دمای بالای 120 درجه که شامل بخار آب و خاک بود از دریچه هایی که هنوز بسته نشده بود به سمت کارگران پرتاب شد که باعث مصدوم شدن آن ها شد.

رحیم زاده درادامه بیان کرد: علت وقوع این حادثه در دست بررسی است.
رئیس اداره HFII سازمان صنعت، معدن وتجارت استان خوزستان در ادامه بیان کرد: یکی از کارگران جان خود را از دست داد و یکی از مصدومان که در این حادثه دچار سوختگی 45 درصد شده به بیمارستان اصفهان منتقل شده است و باقی کارگران که دچار سوختگی شدند در بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز بستری شده اند که دو نفر از آنها تا کنون مرخص شده اند.

وی گفت:رتبه ایمنی محیط کار در صنایع استان متوسط رو به بالا است و باید نظارت بر ایمنی محیط کار از سوی دستگاه های نظارتی همچون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تقویت شود.
رحیم زاده عنوان کرد: باید به اهمیت ایمنی در محیط کار به عنوان یک سرمایه نگاه کرد و برای حفظ سلامت و ایمنی کارکنان در محیط کار به این مهم توجه ویژه شود.

به گفته رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان در پی حادثه انفجار در کارخانه سیمان خوزستان در 15 کیلومتری جاده رامهرمز- هفتکل در روز چهارشنبه هفته گذشته 'چهارم مرداد 'هشت نفر از کارگران این کارخانه دچار سوختگی شدند که یک نفر از آنان فوت کرد و باقی مصدومان به دلیل سوختگی در بیمارستان بستری هستند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۱
کد مطلب: 39136
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا