گروه صنایع معدنی
 
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان خبر داد:
فعالیت ۱۰۲ واحد صنایع معدنی در استان زنجان
گروه صنایع معدنی - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان از وجود ۱۰۲ واحد صنایع معدنی در استان زنجان خبر داد و گفت سلیس، کنسانتره،شمش روی و غیره از صنایع معدنی استان زنجان است.
به گزارش ماین نیوز، مهدی حمیدی از وجود ۱۰۲ صنایع معدنی در استان زنجان خبر داد و افزود: سلیس، کنسانتره،شمش روی و غیره از صنایع معدنی استان زنجان است.

وی از فعالیت ۸۷ واحد ماسه شویی در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: معدن کاران در رشد و توسعه اشتغال‌زایی جامعه نقش بسیار بسزایی دارند، هدف از تأسیس نظام‌مهندسی معدن حفظ و افزایش بهره‌وری منابع معدنی، ترویج اصول فنی و مهندسی معدن در فعالیت‌های معدنی و ارتقا دانش است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: معادن استان زنجان باید در یک فضای رقابتی بتوانند توانایی‌های خود را به منصه ظهور برسانند.

حمیدی تاکید کرد: مهم‌ترین مسئله‌ای که می‌تواند صنایع معدنی را فعال کند حضور صنایع پایین‌دستی در کنار معادن است و حضور صنایع پایین‌دستی در کنار معادن می‌تواند در قیمت حمل و نقل و ارزش‌افزوده تاثیر مهمی داشته باشد و معدن‌کاران بتوانند به خوبی فعالیت خود را ادامه دهند.

وی گفت: در استان ۷۵ زنجان محدوده اکتشافی وجود دارد که ۳۶۰ معدن فعال و غیرفعال است که ۳۲۸ معدن قابلیت فعال شدن دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: پهنه های اکتشافی ماهنشان، طارم و سلطانیه در دستور کار این سازمان است و در استان زنجان تفاهم نامه ای با اداره استاندارد برای کاهش هزینه های ماسه شویی و ایجاد کمیته تخصصی استاندارد منعقد شده است.

حمیدی ابراز کرد: ۸۶۷ نفر عضو سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان هستند که ۲۶۸ نفر توسط وزارت متبوع پروانه اشتغال و صلاحیت دارند و طراحی معدن، اکتشاف و موضوعات ایمنی جزو وظایف اعضای سازمان است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب: 38969
 
مرجع : خبرگزاری مهر