گروه صنایع معدنی
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت:
ضرورت توسعه صنایع معدنی نعمت زاده
گروه صنایع معدنی - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به درخواست‌های ارائه شده از سوی صنایع برای دریافت تسهیلات بسیار است و منابع بانکی محدود بر این اساس منابع بانک‌ها پاسخگوی درخواست تسهیلات صنایع نیست.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا نعمت زاده در حاشیه افتتاح طرح توسعه بلوک سبک شیشه اردکان با اشاره به اینکه سیاست دولت، حمایت تولید داخلی است، اظهار داشت: از ابتدای فعالیت دولت یازدهم طرح های متعددی برای رونق بخشیدن به صنایع اجرا شد که از آن جمله می توان به ارائه تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی دارای کمتر از ۱۰۰ نفر نیروی کار اشاره کرد.

وی بیان داشت: از سراسر کشور صنایع بسیاری متقاضی این تسهیلات بودند و در چرخه تصویب دریافت تسهیلات قرار گرفته و به بانک‌ها معرفی شدند اما واقعیت این است که تقاضا برای دریافت تسهیلات رونق تولید بسیار است و منابع بانکی محدود بنابراین بانک‌ها نمی توانند جوابگوی همه درخواست‌ها باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: به طور قطع یکی از اصلی‌ترین وظایف ما حمایت از صنایع است و تحقق این امر در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته و از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر معضل بی آبی در مناطق گسترده ای از کشور از جمله استان یزد بیان کرد: باید بر اساس ویژگی‌های اقلیمی در استان‌ها سرمایه گذاری کرد و استان یزد نیز با توجه به کمبود منابع آبی باید به سمت صنایع کم آبخواه پیش برود که صنایع فلزی از آن جمله هستند.

نعمت زاده با اشاره به اینکه یزد به لحاظ معدنی نیز از ذخایر بسیار ارزشمندی بهره مند است، افزود: یکی از سرمایه گذاری‌های بسیار خوبی که می توان در استان‌های معدنی انجام داد، گسترش صنایع جوار معدنی است.

وی همچنین با اشاره به رغبت سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در استان‌های مختلف کشور بیان کرد: شرایط نسبت به قبل تغییر کرده و فضای بین المللی مناسب‌تر شده بر این اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به سمت جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی حرکت می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز با همراه جمعی از مسئولان استانی و کشوری از هشت طرح صنعتی، معدنی و عمرانی در حوزه صنعت و معدن بهره برداری کردند.

بهره برداری از معدن سرب و روی مهدی آباد، افتتاح فاز اول و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم شرکت معدنی و صنعتی آریا جنوب در خاتم و افتتاح مجتمع فولاد سرمد در ابرکوه، طرح توسعه بلوک سبک شیشه در اردکان و خط تولید پتوی سه بعدی، طرح توسعه سیم و کابل یزد و ساختمان شهید پارساییان، طرح‌های افتتاح شده در سفر وزیر صنعت به استان یزد بود.

Facebook
Twitter
Google+
اشتراک

برچسب‌ها

صنعت معدن تجارت محمد رضا نعمت زاده یزد

مطالب پیشنهادی از سراسر وب
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
کد مطلب: 38963
 
مرجع : خبرگزاری مهر