گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی:
کانون های فرآوری سنگ های زینتی در خراسان جنوبی افزایش یابد
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت بالای استان در سنگ های زینتی گفت: باید کانون های فرآوری سنگ های زینتی در این استان افزایش یابد.
 
به گزارش ماین نیوز، فرهادی در دیدار با مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار و هیئت همراه در بیرجند بیان کرد: نگاه دولت در گذشته برای خدمات رسانی به روستاها بیشتر به بحث عمرانی بوده است.

وی بیان کرد: خراسان جنوبی طی ۱۸ سال گذشته درگیر شرایط بد اقلیمی بوده و خشکسالی ها درآمد مردم را کاهش داده است.

فرهادی با بیان اینکه عمده فعالیت های مردم روستای خراسان جنوبی دامپروری و کشاورزی است، افزود: دراین استان دامپروری و کشاورزی صنعتی وجود نداشته است.

وی با اشاره به محصولات استراتژیک خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد تولید زرشک کشور و رتبه هفت کیفیت زعفران را داریم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: این محصولات با شرایط اقلیمی استان سازگاری داشته و باید مورد توجه قرار گیرد.

فرهادی با بیان اینکه در خراسان جنوبی طرح ها موفقی مانندترسیب کربن انجام شده است، افزود: همچنین پروژه آهنگران در سربیشه با همکاری و مشارکت مردم اجرا شده است.

وی با اشاره به مشارکت مطلوب در این پروژه ها بیان کرد: این امرنشان دهنده این است که مردم پتانسیل انجام کار گروهی را داشته و باید از ظرفیت های ان ها استفاده کنیم.

فرهادی با بیان اینکه در حال حاضر به دنبال توانمندی های روستاییان استان هستیم، گفت: تاکنون روستای خراشاد در امر حوله بافی برند ملی دارد.

کانون های فرآوری سنگ های زینتی افزایش یابد

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: این استان دارای مردمی توانمند، قانع و فرهنگی بوده که باید مورد توجه قرار گیرند.

وی با اشاره به ضرورت بازاریابی محصولات تولیدی استان بیان کرد: امروزه ابزار خوبی به نام فضای مجازی برای بازاریابی فراهم شده است.

فرهادی با اشاره به اقدامات انجام شده برای بازاریابی محصولات تولیدی استان بیان کرد: در حال حاضر محصولی را که یک روستایی تولید می کند، توسط اتحادیه تعاونی دهیاری ها به عنوان متولی امر محصول را به دو زبان فارسی و انگیلسی بسته بندی می کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی اظهار کرد: باید در بسته بندی ها پروسه تولید محصول مشخص شود.

وی با اشاره به محصولات صنایع دستی خراسان جنوبی بیان کر: برخی از این محصولات به فراموشی سپرده شده که باید احیا شود.

فرهادی با اشاره به دیگر ظرفیت های خراسان جنوبی بیان کرد: این استان در زمینه سنگ های قیمتی ظرفیت بسیار بالایی داشته که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی تاکید کرد: باید افزایش کانون های فرآوری سنگ های زینتی در استان دردستور کار قرار گیرد.

کشت درخت «پائولونیا» در استان

فرهادی روزهای آفتابی استان را ظرفیت خوبی دانست و گفت: باید تولید برق خورشیدی در روستاها را گسترش دهند تا به اقتصاد خانوارها نیز کمک شود.

وی با بیان اینکه کشت درخت «پائولونیا» درخراسان جنوبی را مد نظر داریم، گفت: نیاز آبی این درخت، یک متر معکب در طول سال است.

فرهادی با بیان این مطلب که این درخت دارای پهن های برگی بوده و می توان برای تولید علوفه از آن استفاده کرد، افزود: همچنین از گل این درخت می توان در راستای تولید عسل استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: تنه درخت «پائولونیا» ظرف ۱۰ سال به ۷۰ سانتی متر رسیده و می توان مورد استفاده قرار داد.

وی اظهار کرد: برای اجرای طرح های جامعه نیکوکاری ابرار آمادگی داریم از محل اعتبارات دهیاری ها کمک کنیم.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب: 38850
 
مرجع : خبرگزاری مهر