گروه صنایع معدنی
 
دفتر آمار و فراوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت ارایه داد؛
آمار رشد مثبت تولید پنج کالای منتخب معدنی و صنایع معدنی در سال ۹۵
گروه صنایع معدنی - گزارش دفتر آمار و فراوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد تولید پنج کالای منتخب معدنی و صنایع معدنی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ حکایت دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، فولاد خام، محصولات فولادی، سنگ آهن، کنسانتره ذغالسنگ و شیشه جام پنج کالای منتخبی هستند که بر اساس گزارش دفتر آمار و فراوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت درصد تغییر رشد تولیدشان در سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۴ مثبت بوده است.

بر این اساس آمار تولید فولاد خام در سال ۹۴ حدود ۱۶ میلیون و ۵۳۸ هزار تن بود که در سال ۹۵ با رشد ۹ درصدی به بیش از ۱۸ میلیون و ۱۹ هزار تن افزایش پیدا کرد. در همین بازه زمانی تولید محصولات فولادی با رشد ۱.۴ درصدی از حدود ۱۷ میلیون و ۴۴۳ هزار تن در سال ۹۴ به بیش از ۱۷ میلیون و ۶۸۱ هزار تن در سال ۹۵ رسید.
بهبود وضعیت تولید محصولات فولادی از یک سو و جبران عقب ماندگی های تولید این محصول از سوی دیگر از مهمترین دلایل این درصد تغییر تولید قابل قبول به سمار می رود.

همچنین تولید سنگ آهن و کنسانتره ذغالسنگ در سال ۹۵ به ترتیب با رشد ۴.۲ درصدی و ۱۰.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ مواجه بود.

میزان تولید سنگ آهن کشور در سال ۹۴ حدود ۳۰ میلیون و ۴۲۷ هزار تن بود که با برنامه ریزی های انجام شده در سال ۹۵ به رقمی بیش از ۳۱ میلیون و ۷۱۱ هزار تن افزایش پیدا کرد.

همچنین در سال ۹۵ بیش از یک میلیون و ۲۳۲ هزار تن کنسانتره ذغالسنگ در کشور تولید شد که با در نظر گرفتن حدود یک میلیون و ۱۱۳ هزار تن کنسانتره تولیدی در سال ۹۴ میزان تولید این ماده معدنی رشد مثبت ۱۰.۶ درصدی داشت.

شیشه جام دیگر محصولی بود که بر اساس گزارش ارایه شده توسط دفتر آمار و فراوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۵ دارای رشد تولید بود.
بر این اساس در سال ۹۴ حدود ۷۲۷ هزار تن شیشه جام تولید شد که در سال ۹۵ با تولید بیش از ۷۲۸ هزار تنی، نرخ تولید این محصول رشد ۰.۱ درصدی داشت.

گفتنی است علاقمندان برای دسترسی به اطلاعات بیشتر می توانند به پورتال وزارت صنعت، معدن و تجارت به نشانی www.mimt.gov.ir بخش اطلاعات و آمار- گزارش سالانه مراجعه کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب: 38778
 
مرجع : شاتا