گروه صنایع معدنی سیمان
 
در مجمع شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان ۸۰ ریال سود به ازای هر سهم تصویب گردید
عملکرد مثبت هیات‌مدیره رضایت سهامداران را به همراه داشت
گروه صنایع معدنی >سیمان - مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان با حضور بیش از ۹۳درصد از سهامداران شرکت درمحل تهران - خیابان ولیعصر - نرسیده به چهار راه شهید چمران (پارک وی) - مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش، برگزار شد.
 
به گزارش ماین نیوز، این جلسه به ریاست آقای عباس نعیمی و نظارت آقایان علی ملکی و مهدی سامتی و دبیری آقای علیرضا فاطمی تشکیل شد. در ابتدای این مجمع آقای مهندس مرتضی داداش، مدیرعامل شرکت ضمن ارائه گزارش عملکرد هیات مدیره به سوالات بیشتر سهامداران پاسخ گفت.سپس صورتهای مالی و ترازنامه شرکت برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ به تصویب حضار رسید.همچنین در این جلسه پس از تصویب صورت‌های مالی از سوی سهامداران تقسیم مبلغ ۸۰ ریال سود به ازای هر سهم مورد تایید حاضران قرار گرفت. انتخاب روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت و سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ از دیگر مصوبات این مجمع بود.

پیام هیات مدیره به مجمع
ضمن عرض سلام و احترام حضور سروران گرامی و سهامداران محترم، خرسندیم که به یاری و با عنایات خداوند متعال فرصتی دیگر حاصل گردید تا با تلاش و کوشش، اهداف شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع سیمان (سهامی عام) را در سالی که بفرموده رهبر معظم انقلاب سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده بود، جامه عمل بپوشانیم.آرمان شرکت در نیل به اهداف و رسالت اخلاقی و اجتماعی، همواره بر ارزش افزایی منافع صاحبان صهام استوار بوده و تمامی مدیران و کارکنان مجموعه بانگاه بر نوآوری، رشد و بهبود مستمر فعالیت‌ها و کسب عایدات بیشتر ماموریت یافته‌اند. عملکرد و دستاوردهای شرکت در طول سال‌های فعالیت و همچنین موفقیت‌های حاصل شده، خود دلیلی بر این مدعاست که شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سمان (سهامی عام) از جایگاه مناسبی در صنعت سیمان برخوردار می‌باشد.علیرغم تمامی مشکلات اقتصادی که در سال‌های گذشته در صنعت سیمان در کشور حادث گردیده بود، با توکل بر خداوند متعال، کار تیمی، مسئولیت‌پذیری و انجام درست کار و در سایه همراهی سهامداران محترم، شرکت موفق گردید تا گام‌های مناسبی درجهت افزایش قمیت‌های فروش که به واسطه ارزان‌فروشی برخی کارخانجات سیمان کشور موفق گردید تا اواسط سال ۱۳۹۵ به نرخی کمتر از قیمت‌های مصوب سال ۱۳۹۳ در استان‌های هدف توزیع می‌گردید، کنترل و رعایت سهمیه‌های توزیع مصوب انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، کاهش و کنترل هزنیه‌های تولید در مجموعه، مدیریت منابع انسانی و همچنین رضایت مشتریان بر دارد.اینک ضمن تشکر از سهامداران محترم که با اعتماد و همراهی خود، دستیابی به اهداف شرکت را در سال گذشته میسر ساختند، تلاش خواهیم نمود تا در سال ۱۳۹۶ نیز با تکیه بر الطاف الهی و با پشتوانه نیروهای مدیریتی در مجموعه، امین اعتماد همگان بوده و در سایه تعهد و تلاش، شاهد ادامه مسیر روبه رشد شرکت و تامین منافع و رضایندمندی ذینفعان باشیم.با امید اینکه در سال اقتصاد مقاومتی تولید- اشتغال، شاهد توفیق در این صنعت ملی و زیربنایی کشور باشیم.


چشم‌انداز شرکت
حضور به عنوان برترین هلدینگ سیمانی درمنطقه و خاورمیانه و یکی از پیشگامان اصلی صنعت سیمان در عرصه جهانی تامین و توزیع محصولات سیمانی با عملکرد جهانی (World Class) با برخورداری از کارآمدترین ابزارها و توانمندی‌های مدیریتی، فناوریکی و سرمایه انسانی.
اهم فعالیت‌ها، اقدامات و دستاوردها در سال ۱۳۹۵
* اقدام جهت ایجاد و تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازار گردانی با سرمایه اولیه ۵۰ میلیارد ریال
* تغییر سال مالی شرکت‌های زیرمجموعه از پایان اسفند به ۳۰ آذر
* اخذ مصوبه هیات مدیره و موافقت سهامدار عمده جهت افزایش سرمایه به میزان ۲۰ درصد سرمایه فعلی
* حضور فعال در کارگروه قمیت‌گذاری شمال کشور جهت کنترل سهمیه‌های توزیع و رعایت نرخ‌های فروش
* تدوین آیین‌نامه جامع معاملات در هلدینگ جهت استفاده تمامی شرکت‌های گروه
* برگزاری جلسات مستمر حسابرسی داخلی جهت کنترل فرآیندهای داخلی و مالی
* برگزاری جلسات فنی و مهندسی با حضور شرکت‌های زیرمجموعه در جهت کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری
* تشکیل کمیته انرژی در گروه با هدف کاهش و بهینه‌سازی مصرف انرژی در شرکت‌های زیرمجموعه
* کاهش چشمگیر بهای تمام شده اقلام عمده مصرفی (پاکت، آجر نسوز و...) در شرکت‌های زیرمجموعه به واسطه تشکیل کمیته خرید در هلدینگ* اقدام و معرفی شرکت صنعتی آذرخاک به عنوان شرکت و رشکسته به مراجع قانونی سهم شرکت‌های تابعه و وابسته CIDCO از صنعت در سال ۹۵سهم شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان (سهامی عام) از تولید کلینکر و سیمان کشور در ۱۲ ماهه سال ۹۵ با توجه به درصد سهام خود در شرکت‌های تابعه و وابسته نزدیک به ۷/۴ میلیون تن کینکر و ۵/۸ میلیون تن سیمان بوده است که به ترتیب معادل ۱۳ و ۱۱ درصد از کل تولید کشور است (لازم به توضیح است که در صورت‌های مالی شرکت CIDCO، اطلاعات تولید و فروش مربوط به عملکرد ۹ ماهه شرکت‌های فرعی می‌باشد).مجموع سیمان توزیع شده توسط کارخانجات کشور طی سال ۱۳۹۵ نزدیک به ۵۵ میلیون تن می‌باشد که ۵/۹ میلیون تن آن متعلق به شرکت‌های زیرمجموعه CIDCO می‌باشد که در واقع سهم CIDCO برابر ۱۰/۷درصد کل توزیع سیمان سال ۱۳۹۵ بوده است. همچنین سهم شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان (سهامی عام) از صادرات کلینکر و سیمان کشور در سال ۹۵ به ترتیب ۲۷/۹ و ۷/۴ درصد بوده است عملکرد صادراتی مجموعه شرکت‌های تابعه و وابسته شرکت‌های تابعه و وابسته CIDCO را می‌توان به دو گروه اصلی تقسیم نمود. گروه اول شرکت‌هایی مانند شرکت سیمان شمال، شرکت تولیدی سیمان فیروزکوه، شرکت سیمان فراز فیروز کوه و گروه صنایع سیمان کرمان را در بر می‌گیرد. موقعیت جغرافیایی این گروه شرکت‌ها به گونه‌ای است که جز در مورد سیمان‌های خاص، مزیت ویژه‌ای در حوزه صادرات ندارند و لذا تمرکز خود را به کسب سهم بازار داخلی معطوف کرده‌اند. گروه دوم شرکت‌های صادراتی مجموعه را تشکیل می‌دهند. در این گروه شرکت بین‌المللی ساروج بوشهر (به عنوان اصلی‌ترین شرکت صادراتی) عمدتا بازارهای صادراتی جنوب کشور (کشورهای حاشیه خلیج‌فارس) را هدف گرفته و نیم‌نگاهی نیز به بازارهای دورتر دارد. شرکت سیمان مازندران نیز در بازارهای شمالی کشور به ویژه آذربایجان، روسیه و ترکمنستان مزیت صادراتی دارد. سیمان قانن در بازارهای شرق و شمال شرق کشور شامل کشورهای افغانستان، تاجیکستان و ترکمنستان، فعال است و سیمان اردبیل نیز حضوری تثبیت شده در بازار آذربایجان دارد.
دستاوردها
با توجه به ورود تیم جدید مدیریت، پیگیری و حمایت مستمر مدیریت ارشد CIDCO
* ارائه گزارش کنترل‌های داخلی به بورس درموعد مقرر
* برگزاری جلسات هماهنگی بین اعضای کمیته حسابرسی گروه CIDCO
* تشکیل واحدهای حسابرسی داخلی و تدوین برنامه مشترک اجرای حسابرسی داخلی
* تشکیل، فعال و اجرایی شدن کمیته حسابرسی و برگزاری جلسات مستمر آن
دستاوردهای مهم و چشم‌انداز روشن اقدامات صورت گرفته علیرغم محدودیت‌های ذاتی موجود در هلدینگ CIDCO در چارچوب منشورهای مصوب کمیته حسابرسی و حسابرسی داخلی می‌باشد
صنعت سیمان – موجودی ماهانه کلینکر در سال ۱۳۹۵

برنامه‌های آینده
برنامه سالانه فعالیت کمیته حسابرسی برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ براساس نظرات کمیته حسابرسی و دغدغه‌های هیات مدیره تهیه و اهداف و مسئولیت‌های کمیته حسابرسی را در چارچوب اختیارات آن طبق منشور مصوب کمیته حسابرسی پوشش می‌دهند و مشتمل بر موارد خواهد بود:
* ارتقای نرم‌افزاری سطح کیفی کنترل‌های داخلی و مستندسازی آنها
* بازنگری سالانه منشورهای کمیته حسابرسی و فعالیت حسابرسی داخلی شرکت‌های فرعی هلدینگ CIDCO برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
* برگزاری جلسات ادواری بامدیران عامل، روسا و کمیته‌های حسابرسی شرکت‌های فرعی
* نظارت بر تدوین آیین‌نامه‌های هماهنگ در سطح گروه و شرکت‌های فرعی
* نظارت مستمر بر اجرای برنامه کمیته حسابرسی شرکت‌های فرعی هلدینگ CIDCO در سال ۱۳۹۶
* نظارت مستمر بر هماهنگی و تشکیل کمیته‌های حسابرسی شرکت‌های فرعی
در پایان ضمن تشکر و قدردانی درباره پیگیری گروهی و تیمی امور کمیته‌های حسابرسی، به منظور ارتقای فرهنگ مسئولیت‌پذیری و انجام درست کارهای درست، امید است با توکل بر خداوند متعال این بازوی توانمند هیات مدیره و ابزار کارآمد تحقق شعار شرکت بیش از پیش مورد حمایت و پشتیبانی بوده و موجبات موفقیت بیشتر و توفیق روزفزون را فراهم آورد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
کد مطلب: 38581
 
مرجع : روزنامه گسترش صمت