گروه معادن
 
معاون سازمان صنعت زنجان:
معارضان محلی از معضلات اصلی بخش معدن هستند
گروه معادن - معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با تاکید بر اینکه استان معادن حادثه‎خیز زیادی ندارد، گفت: وجود معارضان محلی یکی از مهم‎ترین مشکلات بخش معدن در استان زنجان است.
 
به گزارش ماین نیوز، رباب داداشی در زنجان ضمن اشاره به اعتراض اهالی شهر زرین‌رود نسبت به تخریب تفرجگاه‎های طبیعی شهر و اراضی ملی، اظهار کرد: پروانه فعالیت محدوده‌های معدنی بر اساس مجوز دریافت شده از اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در ابتدا سعی می‎شود که مردم معترض نسبت به فعالیت‎ها معدنی قانع شوند و اگر مشکل رفع نشود از طریق نیروی انتظامی جلوی اعتراضات گرفته خواهد شد، تصریح کرد: ما از بهره‎بردار معدنی در استان زنجان حمایت‎های لازم را داریم.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه معارضان محلی یکی از مشکلات اساسی بهره‎برداران معدنی در استان زنجان هستند، اضافه کرد: تعداد این معارضان محلی هم بالا است و این امر به یکی از معضلات فعالیت‎های بخش معدنی تبدیل شده است.

داداشی با اشاره به اینکه اکثر معادن فعال استان زنجان رو باز بوده و بر این اساس حادثه آفرین نیستند، یادآور شد: تعداد این حوادث به صورت سالانه در استان بسیار پایین است.

وی با تاکید بر اینکه سال گذشته فقط دو حادثه معدنی در استان زنجان رخ داده بود، افزود: معادن زیرزمینی حادثه‎خیز هستند، اما استان دارای معادن زیرزمینی نیست.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ادامه داد: در حال حاضر 277 معدن فعال و بهره‎برداری معدنی در استان وجود دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب: 38384
 
مرجع : خبرگزاری فارس