گروه معادن زغال‌سنگ
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان:
معادن زغال سنگ گلستان در یک ماه گذشته تعطیل نشده اند
گروه معادن >زغال‌سنگ - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در یک ماه گذشته هیچ معدن زغال سنگی در گلستان تعطیل نشده است و بازدید مداوم از معادن ادامه دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، سعید مازندرانی اظهار کرد: هم‌اکنون تمهیدات برای آینده و اصلاح و بهبود شرایط کار در معادن زغال سنگ اندیشیده شده تا خدای ناکرده حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر تکرار نشود.

وی افزود: در گذشته هم بازدیدهای مشترک کارشناسان صنعت، معدن و تجارت و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طور منظم از معادن زغال سنگ استان انجام می شده اما فاصله زمانی بازیدها زیاد بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: هفته گذشته یک دستگاه خودرو شاسی بلند مخصوص عبور در کوهستان و مناطق صعب العبور جهت بازرسی از معادن و کارگاه های کوهستان از طرف وزارتخانه تحویل استان گلستان شد.

مازندرانی از انجام بازدیدهای مداوم از معادن استان خبر داد و خاطرنشان کرد: مرحله جدیدی از بازدیدهای مداوم و منظم از معادن استان با حضور کارشناسان معدن، صنعت، معدن و تجارت گلستان و بازرسین کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با تأکید بازرسین کار ایمنی معادن را مورد بررسی قرار می دهند، بیان کرد: تاکنون بازدیدها مطابق بوده و خیلی از مشکلات در حال رفع و مرتفع شدن است.

۴ تونل تعطیل شد

وی با بیان اینکه در یک ماه گذشته تعطیلی معادن زغال سنگ در استان نداشته ایم، ادامه داد: چهار تونل در معدن رضی، ملچ آرام و ... مشکل ایمنی داشتند که این چهار تونل تعطیل شد.

به گفته مازندرانی کارهای ایمنی در بعضی از این تونل ها انجام شده و بازگشایی شده اند و در بعضی دیگر هم در حال انجام است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب: 38360
 
مرجع : خبرگزاری مهر