گروه معادن
 
پنج طرح معدنی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان تصویب شد
گروه معادن - در سی دومین نشست اقتصاد مقاومتی استان سمنان با حضور مسوولان، پنج طرح معدنی استان با ظرفیت اشتغالزایی برای 299 نفر تصویب شد.
 
به گزارش ماین نیوز، استاندار سمنان روز شنبه در سی دومین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری، افزود: طرح معدنی گچ آئینه نمونه سپیدار سمنان با ظرفیت اشتغال 28 نفر، مجموعه معادن سیمان شاهرود با ظرفیت اشتغال 130 نفر، آهن شیخاب سمنان با ظرفیت اشتغال 15 نفر، طلای زرین کوب دامغان با ظرفیت اشتغال 41 نفر و شرکت املاح معدنی ایران گرمسار با ظرفیت اشتغال 85 نفر به تصویب رسید.

محمد رضا خباز با اشاره به این که طرح‌های معدنی باید در خارج از محدوده شهرک های صنعتی قرار گیرند، بیان داشت: به دلیل کم آبی استان سمنان به ویژه در ناحیه های شهرک صنعتی، این طرح ها باید به خارج از شهرک های صنعتی انتقال یابند.

وی، به 25 طرح باقیمانده معدنی درنظر گرفته شده به عنوان طرح های اقتصاد مقاومتی در سفر علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی به استان سمنان اشاره و خاطرنشان کرد: به دلیل این که 6 واحد از این واحدها اعلام آمادگی نکردند، طرح های دیگری جایگزین آنها شد.

وی یاد آور شد: مسوولان و مدیران بنگاه های اقتصادی و شرکت های 60 طرح صنعتی و معدنی استان سمنان برای تکمیل مدارک و پیگیری درخواست تسهیلات بانکی خود مراجعه کنند در غیر این صورت، طرح های دیگری جایگزین آنها خواهد شد.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه تسهیلات برای پرداخت به 25 واحد معدنی با هماهنگی شوراهای هماهنگی بانک‌های استان سمنان در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: از 30 طرح صنعتی استان سمنان 15 طرح در سال 95 واگذار شده است.

در این نشست محمد همتیان و محمود قنبری معاونان استانداری، سعید طاهری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، بهروز اسودی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و دیگر مسوولان استان سمنان حضور داشتند که در مورد مسایل 60 طرح معدنی و صنعتی اقتصاد مقاومتی مانند شرایط پرداخت تسهیلات بانکی با حضور مدیران عامل بانک ها و نمایندگان آنان تبادل نظر کردند.

استان سمنان حدود یک هزار و 800 واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری دارد که بیش از 500 واحد از این تعداد معادن فعال استان است، 80 درصد نمک، حدود 45 درصد گچ و بیش از 90 درصد زئولیت و سلستین کشور از معادن استان سمنان تولید می شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹
کد مطلب: 38340
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا