گروه معادن
 
نشست مشترک دولت، کارگران و کارفرمایان معدن آزادشهر به منظور رفع موانع جهت شروع به کار مجدد معدن
گروه معادن - نشست مشترک دولت، کارگران و کارفرمایان معدن آزادشهر به منظور رفع موانع و جبران کمبودها جهت شروع به کار مجدد معدن آزادشهر برگزار شد.
 
به گزارش ماین نیوز، همزمان با چهلمین روز از حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر، جلسه مشترکی با حضور نمایندگان کارگران معدن، کارفرما و دستگاه های اجرایی ذیربط در محل اداره کل تعاون کار برگزار شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان در این جلسه با گرامی داشتن یاد جانباختگان معدن زمستان یورت آزادشهر، گفت: حادثه معدن آزادشهر حادثه بزرگی بود که همه مردم را اندوهگین کرد و برای تسکین بخشی از اندوه خانواده جانباختگان دولت اقداماتی ازجمله دلجویی از خانواده جانباختگان، پرداخت دیه، برقراری مستمری، کمک هزینه هزینه مسکن و غیره را انجام داد.

سعید مازندرانی افزود: اشتغال به کار مجدد کارگران معدن در شرایط مناسب کاری از جمله موضوعات مهمی است که دغدغه کارگران و کارفرما است.

وی با بیان اینکه در بحث بهسازی و ایمنی معدن اقدامات مناسبی انجام خواهد شد، تصریح کرد: با توجه صحبت هایی که با کارگران شد، خواسته هایی مطرح شد که بنا شد در این جلسه مطرح و در خصوص آن توافق شود و ما نیز پیگیر مفاد این توافق خواهیم بود.

در این نشست که قوانلو مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان و سایر دستگاه ها نیز حضور داشتند، به مشکلات و خواسته های کارگران به منظور بهبود شرایط کاری در معدن پرداخته شد و پس از شنیدن صحبت های کارگران و کارفرما در جهت رفع مشکلات به توافق رسیدند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب: 38339
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا