گروه معادن
 
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم خبر داد
صدور ۴۰ پروانه بهره‌برداری از معادن قم
گروه معادن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در چهارسال گذشته 40پروانه بهره‌ برداری از معادن قم صادر شد که ظرفیت بهره‌برداری این معادن 10 میلیون تن در سال با ایجاد اشتغال 200 نفر است.
 
به گزارش ماین نیوز، احمد ذاکری امروز با اشاره به عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم در طول چهار سال گذشته، اظهار کرد: بیش از 720 میلیون دلار صادرات غیرنفتی به 38 کشور مختلف، تجلیل از 40 صادر کننده نمونه و برگزاری 90 نمایشگاه داخلی با هدف معرفی تولیدات استان از جمله اقدامات صورت گرفته است.

وی با اشاره به صدور هزار و 970 مجوز تاسیس و توسعه واحدهای صنعتی در استان قم گفت: در این راستا با پیش‌بینی ایجاد اشتغال 43هزار نفر مبلغ 87 هزار و 340 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از راه اندازی 580 واحد جدید صنعتی در طول چهار سال گذشته خبر داد و بیان کرد: در این راستا 12 هزار و 34 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفت و برای 7 هزار و 200 نفر اشتغال ایجاد شد.

ذاکری معرفی 6 هزار و 900 نفر از قالیبافان استان قم به بیمه تامین اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: 720 نفر از قالیبافان استان نیز به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات‌ معرفی شدند.
وی با بیان اینکه بیش از 500هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی در این مدت صورت گرفت، عنوان کرد: در بازرسی‌های صورت گرفته 70 هزار مورد تخلف کشف و به 25 هزار مورد شکایت مردمی رسیدگی شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم به اجرای طرح پایش تمام واحدهای تولیدی استان اشاره و تصریح کرد: اطلاعات تمام این واحدها جمع‌آوری شده و عارضه‌یابی بیش از 2هزار واحد صنعتی صورت گرفته است.

ذاکری همچنین از تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با طرح بیش از 400 مصوبه خبر داد و گفت: تا کنون بیش از 200 مصوبه از مجموعه 400 مصوبه در مورد 260 واحد صنعتی به اجرا درآمده است.
وی از پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی خبر داد و بیان کرد: بیش از 2هزار و 900 میلیارد ریال به 200 واحد تولیدی در قالب تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، عملیات شروع تهیه نقشه‌های زمین شناسی را مورد اشاره قرار داد و گفت: با اجرایی شدن طرح ژئوفیزیک هوایی استان به نتایج مهمی دست یافتیم که مهمترین این نتایج، مشخص شدن 17 محدوده دارای ظرفیت معدنی است.

ذاکری با بیان اینکه در طول چهار سال گذشته 40 پروانه بهره‌ برداری از معادن قم صادر شد، خاطرنشان کرد: در بخش معدن با ظرفیت بهره‌برداری 10 میلیون تن در سال و اشتغال 200 نفر مبلغ 62 میلیارد ریال سرمایه گذاری شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب: 38323
 
مرجع : خبرگزاری فارس