گروه معادن
 
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس:
ظرفیت معادن غنی پتاس در کویر مورد استفاده قرار گیرد
گروه معادن - عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروز باید تسهیلات ویژه به صنایع «های‌تک» اعطا شود و ظرفیت معادن غنی پتاس در کویر مورد استفاده قرار گیرد.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از دفتر نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، سیدحسن حسینی‌شاهرودی درباره دستیابی به رشد اقتصادی مدنظر در برنامه ششم توسعه اظهار داشت: برای دستیابی به رشد اقتصادی مطلوب باید رویکرد تقویت تولید داخلی در اولویت باشد؛ البته در کنار جذب سرمایه‌گذار داخلی باید جذب سرمایه‌گذار خارجی نیز تسهیل و شرایط برای رشد اقتصادی هشت درصدی فراهم شود.

وی ادامه داد: توجه به صنایع «های‌تک» یکی از عوامل مهم در نیل به رشد اقتصادی هشت درصدی است؛ بنابراین در حوزه‌های صنعتی و معدنی باید از تکنولوژهای نو استفاده کرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی افزود: برای دستیابی به رشد اقتصادی پایدار و فراگیر باید تمام صنایع علاوه بر صنعت نفت ارتقا یابد.

حسینی‌شاهرودی افزود: با توجه به وجود معادن غنی پتاس در کویر، باید از این نوع ظرفیت‌ها استفاده بهینه شود و رویکرد انتقال تکنولوژی از خارج از کشور مدنظر باشد تا با استفاده از توان داخلی ثروت زایی در کشور صورت گیرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائل اقتصادی به هم وابسته هستند، افزود: بانک‌ها باید با ارائه تسهیلات با سود متناسب به صنایع مختلف مانند صنایع «های‌تک» ارائه دهند تا از این ظرفیت استفاده بهینه شود.

حسینی‌شاهرودی افزود: در هر صورت باید با به‌کارگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اعمال مدیریت صحیح و لحاظ مؤلفه‌های اقتصادی شرایط را برای دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی فراهم کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب: 38322
 
مرجع : خبرگزاری فارس