گروه معادن
 
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس:
مافیای معدن رغبتی به توسعه معادن مس و طلای ارسباران را ندارد
گروه معادن - نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با بیان اینکه مافیای معدن رغبتی به توسعه معادن مس و طلای ارسباران ندارد، گفت: با وجود ظرفیت‌های ویژه معدنی به خصوص معادن طلا و مس در این دو شهرستان در گذشته اقدام موثری صورت نگرفته و استخراج و سرمایه گذاری در این حوزه به حال خود رها شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، بیت الله عبدالهی اظهار داشت: از نخستین روز انتخاب تلاش کرده‌ام مسائل و مشکلات اساسی منطقه را مطالعه کارشناسی کرده و در کنار آن پتانسیل‌های بالقوه منطقه را مورد توجه قرار دهیم که در این زمینه توجه به زیرساخت‌های ارتباطی، زمینه‌هایی که برای اشتغال وجود دارد از جمله بخش معدن، کشاورزی و قسمتی از صنایع کوچک و طرح‌های تولیدی و اشتغالزا را مورد توجه جدی قرار داده و جلسات مختلفی در استانداری، اداره کل راه و شهرسازی، شرکت شهرک‌های صنعتی، سازمان صنعت و معدن و تجارت، سازمان جهادکشاورزی و سایر ادارات مرتبط در استان انجام شده و برخی مشکلات و موانع توسعه در زمینه های مختلف احصاء شده است و تلاش دارم با جمع بندی این مسائل و مشکلات پیگیر جدی در پایتخت از طریق وزارتخانه‌ها باشم.

عبدالهی با اشاره به ظرفیت‌های معدنی منطقه ارسباران به خصوص شهرستان‌های اهر و هریس گفت: با وجود پتانسیل‌های ویژه معدنی به خصوص معادن طلا و مس در این دو شهرستان در گذشته اقدام موثری صورت گرفته و استخراج و سرمایه گذاری در این حوزه به حال خود رها شده است.

وی گفت: متأسفانه مافیای مس با سنگ اندازی‌های مختلف نگذاشته این صنعت مولد و اشتغالزا در این منطقه پا بگیرد و به نظر من با موانع‌های ایجاد شده باعث شده‌اند که سرمایه‌گذاران رغبتی برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن منطقه نداشته باشند.

عبدالهی افزود: بعد از کرمان بیشتر معادن به خصوص طلا و مس در آذربایجان‌شرقی به خصوص در شهرستان اهر وجود دارد اما متأسفانه به علت برخی کم توجهی‌ها این صنعت توسعه نیافته است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی زمینه توفیق در بحث اشتغال را حمایت اصولی از سرمایه‌گذاری با پای کار آوردن بخش خصوصی و کاهش کاغذبازی‌های اداری و پروسه اخذ مجوزها و تسهیلات برشمرد و اظهار امیدواری کرد، ضمن ارائه ساز و کارهای عملی در حمایت از سرمایه‌گذاری با برنامه‌های تشویقی رغبت به این امر بیشتر شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶
کد مطلب: 38306
 
مرجع : خبرگزاری فارس