گروه معادن سرب و روی
 
پاسخ مدیر مالی شرکت به اعتراض سهامداران:
هنوز ارز صادراتی به معادن بافق برنگشته است
گروه معادن >سرب و روی - مدیر مالی شرکت معادن بافق درباره چگونگی تسعیر درآمدهای ارزی این شرکت عنوان کرد: بیش از 7 میلیون دلار درآمد ارزی طی نیمه نخست سال جاری در "کبافق" محقق شد که مبالغ ارزی حاصل از آن هنوز به دست این شرکت و شرکت حق العمل آن یعنی شرکت نوین آلیاژ سمنان نرسیده است. از همین رو شرکت معادن بافق حداقل نرخ ممکن برای تسعیر این درآمدها در صورت های مالی را در نظر گرفته است.
به گزارش ماین نیوز، بیات افزود: دلیل اصلی در نظر گرفتن نرخ مبادله ای برای تسعیر درآمدهای مذکور، عدم قطعیت در خصوص فروش ارز حاصل از آنها در بازار آزاد است. بنابراین در صورت دریافت درآمدهای ارزی مذکور و تسعیر آنها به نرخ بالاتر از اتاق مبادلاتی به طور قطع اثرات حاصل از افزایش آن در صورت های مالی "کبافق" نمایان خواهد شد.
وی درباره روند فروش محصولات شرکت طی دوره شش ماهه سال جاری گفت: با توجه به موجودی ۲۱ هزار تنی به فروش رسیده طی نیمه ابتدایی سال جاری و همچنین انعقاد قرارداد با کشور چین جهت فروش محصول روی، میزان عرضه محصولات این شرکت حدود ۱۸۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافته است.
این مقام مسئول درباره وضعیت فروش محصولات در نیمه دوم امسال اظهار کرد: با توجه به قراردادهای پیشرو به نظر می رسد طی نیمه دوم سال جاری بتوان به فروش قابل قبولی در محصول کنسانتره سرب دست پیدا کرد.
بیات درباره وضعیت قیمت های جهانی سرب و روی گفت: قیمت در نظر گرفته شده برای فروش محصول LME روی حدود ۲۰۰۰ دلار بود که به دلیل رکود موجود در بازار آنها، میانگین قیمت فروش این محصول حدود ۱۸۰۰ دلار محقق شده است اما بهای محصول سرب معادل برآوردهای شرکت و در محدوده قیمت های ۲۱۰۰ دلار به فروش رسیده است.
او با اشاره به وضعیت معدن کوشک جهت استخراج سنگ کم عیار معدنی عنوان کرد: معدن کوشک ذخیره ای برای ۲۰ سال آینده جهت تأمین خاک مورد نیاز "کبافق" دارد و در حال حاضر نیز مشکل خاصی در زمینه تأمین این ماده وجود ندارد.
به گزارش بورس نیوز، مدیر مالی شرکت معادن بافق درباره طرح توسعه ای مربوط به خطوط تولید سرب این شرکت ابراز داشت: شرکت معادن بافق در نظر دارد جهت افزایش ظرفیت تولید محصول سرب خود تا ۳۰ هزار تن دست به اجرای طرح توسعه ای بزند که به نظر می رسد با توجه به مراحل پیشرفت آن در سال ۱۳۹۳ بتوان به بهره برداری از خطوط مذکور امیدوار بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۵۸
کد مطلب: 381