گروه صنایع معدنی فولاد
 
اولیگ مولر در گفت‌وگو با ماین نیوز مطرح کرد:
با گروه آلمانی کاپرن و فعالیت‌های آن آشنا شوید
 
خبرنگار ماین نیوز با دکتر یورگ اولیگ مولر مدیر بخش خدمات شرکت کاپرن (Koppern) گفت‌وگویی انجام داده که به شرح زیر است:

با تشکر از پذیرفتن این مصاحبه، خواهشمندم در ابتدا خودتان را معرفی کرده و در زمینه شرکت کاپرن کمی توضیح دهید.

عمده فعالیت شرکت کاپرن تولید ماشین‌آلاتی همچون ماشین‌آلات بریکت‌سازی، اچ پی جی که در واقع ماشین‌های خردکننده فشار قوی هستند که علاوه بر کاربردهای مختلف به خصوص در صنعت فولاد کاربرد دارند.

آیا کاپرن تکنولوژی جدیدی برای صنعت آهن و فولاد در اختیار دارد؟

بله اکنون جدیدترین تکنولوژی ما همانطور که اشاره کردم دستگاه‌های خردکننده فشار قوی ما هستند و این توسعه و رشد خوبی در گسترش تکنولوژی‌های برتر در صنعت فولاد به شمار می‌رود.

آیا در منطقه پروژه‌ای در دست اقدام دارید؟

در زمینه ماشین‌های بریکت‌سازی ما همواره با شرکت‌هایی مانند پریمتالز، میدرکس، دنیلی و دیگر شرکت‌ها همکاری می‌کنیم. پروژه‌ای بطور مستقیم در دست نداریم و از طریق تامین تجهیزات و ماشین‌آلات برای شرکت‌های یادشده در حال فعالیت هستیم. به خصوص ما در مورد ماشین آلات خردکننده در ایران پروژه‌ای را اجرا می‌کنیم.

بنابراین شرکت‌هایی مانند میدرکس و دنیلی و دیگر شرکت‌ها از محصولات و ماشین آلات شما استفاده می‌کنند؟

بله. البته آنها تجهیزات ما را مورد استفاده قرار می‌دهند. ما چندین ماشین بریکت‌سازی برای پریمتالز و همچنین برای میدرکس نیز ماشین آلاتی تامین کردیم.

به نظر شما برتری تکنولوژی شما نسبت به دیگر محصولات مشابه چیست؟

ببینید دستگاه‌های ما بسیار مفید، ضروری و پرکاربرد هستند. همانطور که شاید بدانید برای افزایش دانسیته مواد و جلوگیری از اکسیداسیون آنها حین انتقال شما نیاز به بریکت کردن این مواد دارید و در اینجا دستگاه‌های ما بسیار کمک خواهند کرد. براساس قوانین و مقررات حمل و نقل باید موادی به صورت قالب در بیایند تا نقل و انتقال آنها تسهیل شود.

توصیه شما به افراد فعال در این صنعت فولاد و آهن ایران در جهت انتخاب تکنولوژی کاپرن و یا اروپایی بطورکل به جای تکنولوژی چینی چیست؟

در ایران ما اساسا کیفیت محصولات خود را بخصوص در کارخانه‌ها و شرکت‌هایی که در حال حاضر از محصولات ما استفاده می‌کنند به اثبات رسانده‌ایم، حتی در کارخانه‌هایی که ماشین آلات دیگری نیز دارند در بخش‌های مهم و حیاتی کارخانه از ماشین آلات ما استفاده می‌کنند و از نظر مصرف انرژی نیز برایشان بسیار به‌صرفه‌تر است. من فکر می‌کنم طی دو سال گذشته ما حدود 20 تا 30 دستگاه برای آنها تامین کرده‌ایم. این واقعیت انکارناشدنی است که بازار ایران برایمان جالب‌ترین بازار است.

در مورد خدمات پس از فروش خود توضیح می‌دهید؟

ما با یک شرکت شناخته شده در ایران همکار و شریک شده‌ایم و به کار تامین تجهیزات از طریق آن مشغولیم. خدمات پس از فروش ارائه می‌دهیم. همچنین به مهندسین ایرانی خدمات آموزشی داریم. قصد داریم که شبکه از مراکز تامین و خدمات و آموزش ارائه تاسیس کنیم.

قیمت‌های شما چطور؟ آیا قابلیت رقابت با محصولات چینی و موجود در بازار را دارد؟

بله قیمت‌های ما آنقدر مناسب بود که بتوانیم طی دو سال گذشته تا این حد فروش داشته باشیم. ماشین آلات ما بطور قطع گرانتر از محصولات چینی است. ما یک تکه آهن ارائه نمی‌دهیم. ما یک پکیج ارائه می‌دهیم شامل محصول، خدمات پس از فروش و آموزش و دیگر خدمات؛ بنابراین اگر کسی نیاز به یک محصول ارزان به تنهایی دارد به سراغ شرکت ما نیایید.

گفت‌وگو از علیرضا جعفری نژاد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۳
کد مطلب: 38021