گروه معادن مس
 
رشد ۲۲ درصدی تقاضای مس چین در ماه مارس نسبت به ماه فوریه
گروه معادن >مس - شرکت مس جیانگ زی کاپر روز سه شنبه در گزارش بخش مس خود گفت که تقاضای مس سراسری چین در ماه مارس با 22 درصد رشد از 676500 تن در ماه فوریه به 822500 تن افزایش یافت
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از مس پرس، شرکت مس جیانگ زی کاپر روز سه شنبه در گزارش بخش مس خود گفت که تقاضای مس سراسری چین در ماه مارس با 22 درصد رشد از 676500 تن در ماه فوریه به 822500 تن افزایش یافت که علت آن مصرف بیشتر این فلز در بخش های مستغلات و تولید دستگاههای تهویه هوا بود که از مصرف کنندگان اصلی مس در این کشور به شمار می روند.

این گزارش نشان داد که سرمایه گذاری مستغلات سراسری چین در فصل نخست با 9 درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال گذشته به 289 بیلیون دلار صعود کرد و تولید دستگاههای تهویه هوا در ماه مارس نسبت به ماه مشابه سال گذشته 33 درصد رشد داشت. داده های این گزارش نشان می دهند که انبارهای مهر و موم شده چین 50 هزار تن در ماه مارس به ذخائر انباری مس خود افزودند در حالیکه این رقم در ماه فوریه برابر با 110 هزار تن بود.

واردات مس پالایش یافته خالص چین در ماه مارس به 248 هزار تن رسید که 19 هزار تن نسبت به واردات 229 هزار تنی ماه فوریه بالاتر بود، در حالیکه تولید مس پالایش یافته سراسری این کشور در ماه مارس به 642 هزار تن ارتقاء یافت که 7500 تن نسبت به رقم 634500 تنی ماه فوریه افزایش داشت. گزارش یاد شده می گوید بر مبنای نشست سران موسوم به"نشست یک کمربند ، یک راه" که روز یکشنبه در بی جینگ برگزار شد یک تریلیون اضافی به صندوق جاده ابریشم تزریق خواهد شد، که چین قراردادهای همکاری آن را با بیش از 30 کشور در زیر ساختها، منابع، انرژی، تولید و سرمایه گذاری های تجاری به امضاء رسانده است. این گزارش بر این اساس پیش بینی می کند که تقاضای منتجه برای زیر ساختها باعث رشد تقاضا برای فلزات و مواد معدنی خواهد شد.

خط مشی یک کمر بند، یک راه از جمله دور از دست ترین خط مشی های سیاست خارجی چین در طول دهه ها قلمداد شده است. شرکت مس جیانگ زی کاپر گفت بدترین دوران مس سپری شده و پیش بینی کرد که قیمتهای قراردادهای اصلی مس بورس پیشفروش شانگهای در هفته جاری مجدداً رشد خواهد داشت به نحوی که قیمت هر تن از این فلز در آینده نزدیک بین 45 هزار تا 47 هزار یوان خواهد بود.


منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب: 37809