گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
سلطان پور در گفت‌و‌گو با ماین‌نیوز خبر داد:
جزئیات فعالیت غول تجهیزات معدنی سوئد و جهان در ایران
از کاهش 25 درصدی قیمت‌ها تا سابقه 25 ساله فعالیت در ایران
 
کارشناس فنی فروش شرکت سخت افزار پارس در گفت‌و‌گو با ماین‌نیوز درباره فعالیت‌های سندویک یکی از غول‌های تجهیزات معدنی در جهان اظهار کرد: برند سندویک متعلق به سوئد است اما به دلیلی برخی موضوعات سندویک ایران و کل خاورمیانه زیرنظر سندویک ایتالیا کار فعالیت می‌کند.

فرهاد سلطان پور با اشاره به این دلایل تصریح کرد: سندویک سوئد به یک سازمان بزرگ تبدیل شده‌ است در نتیجه نمی‌توانست خدمات را به درستی در همه کشورها ارائه دهد، بر همین اساس و با توجه به ظرفیت‌های موجود در سندویک ایتالیا، نظارت بر فعالیت سندویک خاورمیانه را به ایتالیا واگذار کردند که در حال حاضر جزو قوی‌ترین تیم‌های طراحی ابزار در خاورمیانه محسوب می‌شود.

سلطان‌پور درباره فعالیت سندویک در ایران بیان کرد: سندویک در ایران در تمامی بخش‌های معدن، مواد و ابزار فعالیت می‌کند. تمامی این بخش‌ها را یک شرکت سخت افزار پارس در ایران انجام می‌دهد.

کارشناس فنی فروش شرکت ساپ ادامه داد: بخش معدن در سندویک یک بخش مجزا بوده و در نمایشگاه‌های تخصصی مربوط به خود شرکت می‌کند اما این بخش نیز در ایران زیرنظر ساپ است.

سلطان‌پور در پاسخ به این سوال که روند رشد فعالیت‌های سندویک در ایران در چند وقت گذشته و در پسابرجام به چه شکل بوده‌ است؟ تصریح کرد: در گام اول برنامه آنها بازگشت به بازار ایران بود که انجام شد اما با توجه به اینکه این موضوع به تازگی انجام شده‌ است بطور حتم باید مصرف کننده نهایی در ایران مشخص شود. در واقع این بدان معنا است که پیش از آنکه جنس در ایران برای مشتری حمل شود ابتدا باید فرم‌های متفاوتی تکمیل و به سندویک داده شود تا در سیستم این شرکت ثبت شده و استعلامات لازم گرفته شود.

به گفته وی، پس از این موضوع دیگر می‌توانند به صورت مستقیم با سندویک کار کنند اما با توجه به اینکه مشتریان حاضر در ایران شرکت‌های متوسط و کوچک هستند، این اقدامات از طریق شرکت سخت افزار پارس انجام می‌شود.

سلطان‌ پور در پاسخ به این سوال که مشتریان بخش ابزار را چه واحدهایی تشکیل می‌دهند؟ بیان کرد: مصرف‌کنندگان بخش ابزار شامل تمامی صنایع شده که عمده آنها صنایع خودرو، فولاد و پتروشیمی هستند. به عنوان مثال در حوزه فولاد، شرکت‌های فولادی از غلتک‌هایی استفاده می‌کنند که با گذشت زمان دچار سایش می‌شوند و یا بخش کلدینگ نیاز به تراشیده شدن دارد. آن موقع از ابزارهای سرامیکی سندویک استفاده می‌کنند. همچینین در صنایع ریلی و راه‌آهنی برای تعمیر چرخ‌های خود از اینسرت‌های سندویک استفاده می‌شود.

به گفته وی سابقه سندویک در ایران به حدود 25 سال باز می‌گردد.

کارشناس فنی فروش شرکت سخت افزار پارس با اشاره به دوران تحریم‌ها افزود: در دوره تحریم‌ها شرکت سخت افزار پارس تامین‌کننده بود و مصرف کننده نهایی را از سندویک می‌گرفت اما به دلیل اینکه برای انجام این کار باید تحریم‌ها دور زده می‌شد، این کار از طریق دفتر دبی انجام می‌شد. در آن زمان قیمت‌ها بالاتر بود اما در حال حاضر نسبت به پارسال یا قبل از تحریم‌ها حدود 25 درصد کاهش قیمت رخ داده‌ است.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۸
کد مطلب: 36493