گروه معادن سنگ آهن
 
معدنكاران در پی وقوع سيل خواستار شدند؛
تخصيص تخفيف در حقوق دولتی به معادن خسارت‌ديده
گروه معادن >سنگ آهن - مديرعامل بزرگترين معدن سنگ آهن بخش خصوصي با عنوان اینکه دولت هنگام بروز اتفاقات و حوادث طبيعي، همواره در كنار توليدكنندگان بوده است، خواستار تخصيص تخفيف به حقوق دولتي معدن‌كاران برای عبور از بحران پيشرو شد.
 
به گزارش ماین نیوز، هادي گلزار مديرعامل شركت سنگ آهن احياء سپاهان گفت: در پي جاري شدن سيل در استان‌هاي كشور بسياري از معادن خسارات فراواني را متحمل شده‌اند، به‌گونه‌اي كه با زير آب رفتن معادن و ماشين‌آلات نه تنها امكان احیای تمامي توليدات تخريب شده است، بلكه امكان تداوم فعاليت تا رفع مشكلات ناشي از سيل فراهم نخواهد شد.

وي در ادامه به خسارت سيل در منطقه سنگان به‌عنوان پايتخت سنگ آهن ايران اشاره كرد و افزود: در منطقه سنگان نيز وقوع سيل خسارات فراواني را به معادن سنگ آهن تحميل كرده؛ به‌طوري‌كه شركت سنگ آهن احياء سپاهان به‌عنوان بزرگ‌ترين توليد‌كننده سنگ آهن استان خراسان، از سيل اخير منطقه شرق ايران 200 ميليارد ريال خسارت متحمل شده است.

مديرعامل بزرگترين معدن سنگ آهن بخش خصوصي در پاسخ به اين‌كه در صورت اجراي اقدامات بازدارنده امكان جلوگيري از وقوع سيل يا كاهش خسارات فراهم بود، گفت: جاري شدن سيل يك حادثه غيرمترقبه است و در اين حادثه به‌دنبال پيدا كردن مقصر نيستيم؛ اما طلب 700 ميليارد توماني شركت ذوب آهن اصفهان به اين شركت به همراه خسارت بيش از 20 ميليارد توماني فعاليت اين واحد را تحت‌الشعاع قرار داده است.

اين فعال بخش معدن با تاكيد بر اين‌كه در كنار اين مسائل، پايان سال نيز در پيش است، اظهار داشت: نزديكي به عيد و پرداخت حقوق و مزايا به پيمان‌كاران و پرسنل نيز با مشكل جدي مواجه شده است.

گلزار با اشاره به اين‌كه احياء سپاهان داراي 4 محدوده به مساحت 80 كيلومتر مربع است، ادامه داد: اين گستردگي به‌همراه خسارت وارده به راه آهن اختصاصي، فاز یک و 2 و 3 كارخانه كنسانتره، ‌ميهمان‌سراي شركت و پيت‌هاي استخراجي وسعت خسارات را به‌همراه داشته است و افتتاح فاز 2 كارخانه كنسانتره در اوايل ماه جاري و افتتاح فاز 3 در ارديبهشت‌ماه را با تاخير مواجه كرده است.

مديرعامل شركت سنگ آهن احياء سپاهان عنوان کرد: در بروز اتفاقات و حوادث طبيعي دولت همواره نشان داده كه در كنار توليد بوده است، بنابراين انتظار مي‌رود حداقل با كمك‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت در تخصيص تخفيف به حقوق دولتي معدن‌كاران زمينه عبور معدن‌كاران خسارت‌ديده از بحران پيش‌رو فراهم شده و شاهد توقف پروژه‌ها نباشيم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۳
کد مطلب: 36448