گروه صنایع معدنی
 
نفر دوم اتوتک در گفت‌وگوی تفصیلی با ماین نیوز تشریح کرد:
تلاش گسترده برای حل مشکلات بانکی ایران و فنلاند
اتوتک به دنبال حضور در پروژه های محیط زیستی ایران
گروه صنایع معدنی - نفر دو شرکت اتوتک گفت: علاوه بر حوزه معدن و صنایع معدنی ایران به دنبال حضور در پروژه های محیط زیستی و آب ایران نیز هستیم.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، عادل هتاب (Adel Hattab) معاون اجرایی رئیس شرکت اتوتک در بخش بازارها افزود: ما روابط بسیار خوبی با شرکت ملی صنایع مس ایران داریم. همچنین با گل گهر و ایمیدرو نیز بسیار نزدیک همکاری می کنیم و به فکر توسعه و گسترش این روابط هستیم.

خبرنگار ماین نیوز با عادل هتاب، معاون اجرایی رئیس شرکت اتوتک در بخش بازارها گفت‌وگویی انجام داده که به شرح زیر است:

با تشکر از حضور شما و هیات همراهتان در ایران در ابتدا خودتان را معرفی کرده در مورد برنامه ها و اهداف این ملاقات و رویداد صحبت بفرمایید.

من عادل هتاب معاون اجرایی رئیس شرکت اتوتک در بخش بازارها هستیم. ما قصد داریم که تجارت خود را هرچه بیشتر در بازار ایران معرفی کرده و روابط خود را با شرکای ایرانی خود مانند گل گهر، ایمیدرو، شرکت ملی صنایع مس ایران و دیگر شرکت های مهم معدنی ایران عمیق تر کنیم. همچنین قصد داریم در مورد سرمایه گذاری های خود در آینده و پتانسل همکاری های بیشتر نیز مذاکراتی داشته باشیم.

همانطور که حتما می دانید بعد از برداشته شدن تحریم های اقتصادی، روابط شما با شرکت های ایرانی به خصوص شرکت های معدنی قوت گرفت و فکر می کنم شما در بخش محیط زیست و انرژی نیز در آینده قصد همکاری با شرکت های ایرانی را دارید. می توانید کمی در مورد مشتریان و پروژه های خود در ایران توضیح دهید؟

بله من فکر می کنم ما روابط بسیار خوبی با شرکت ملی صنایع مس ایران داریم. همچنین با گل گهر و ایمیدرو نیز بسیار نزدیک همکاری می کنیم. به فکر توسعه و گسترش این روابط هستیم. در مورد انرژی و استفاده بهینه از آن نیز اتوتک پیشنهادات زیادی ارائه کرده است؛ بنابراین باز هم تاکید می کنم که بازار ایران برای ما بسیار مهم است و دارای پتانسیل بسیار بالایی است و ما قصد داریم خدمات و تسهیلات زیادی برای این بازار فراهم کنیم. شرکت های زیادی در بخش های مختلف می توانند از این خدمات جهت بالا بردن بهره وری و عملکرد خود استفاده کنند و از لحاظ اقتصادی نیز به موفقیت های بیشتری دست یابند.

تا جایی که من اطلاع دارم شما قصد دارید در ایران دفتر و نمایندگی اتوتک را افتتاح کنید مانند اف ال اسمیت و دیگر شرکت های مهم که طی یک سال اخیر دست به این اقدام زده اند. در این مورد کمی توضیح می دهید.

بله درست است. همه کارها جهت افتتاح دفتر انجام شده و به زودی این کار صورت خواهد پذیرفت. این امر در راستای تصمیمات شرکت مبنی بر سرمایه گذاری هرچه بیشتر در ایران است. ما همینطور در حال بررسی و ارائه خدماتی در زمینه محیط زیست و اکوسیستم به مشتریان خود هستیم که این باعث ایجاد فرصت های شغلی بیشتر و افزایش نقش افراد فعال در صنایع مختلف در ایران به جای واردات چنین خدماتی از کشورهای دیگر می شود. ما همواره محصولات خود را صادر خواهیم کرد اما بطور موازی نیز به تولید محلی و داخلی و اشتغال زایی از سوی شرکای قدرتمند خود درایران نیز خواهیم پرداخت.

به نظر شما وجه تمایز اتوتک از دیگر شرکت ها چیست؟ همچنین شما علت موفقیت اتوتک را در ایران در مقایسه با دیگر رقبا در این عرصه در چه چیز می بینید؟

ما در دانش تولید متالورژیکی در دنیا پیشرو هستیم. یک تاریخچه صد و پنجاه ساله در زمینه صنایع متالورژیکی داریم. بسیاری از تولیدات این صنعت با پشتوانه خدمات و دانشی که ما ارائه داده ایم انجام می پذیرد. به عنوان مثال در تولیدات مس دانش کلیدی این فرایند و تولید آن در سراسر دنیا از آن ما بوده است و بخش عمده ای از این تولیدات توسط خدمات و پشتوانه دانش فنی ما صورت می گیرد. هسته اصلی کار ما درک این روند و فرایند تولید است و با درک و داشتن دانش آن به مشتریان خود جهت بهبود عملکرد در تولید محصولاتشان و افزایش بهره وری آنها یاری می رسانیم. دلیل دوم که ما را از دیگران متمایز می سازد، پیشرو بودن ما در تکنولوژی های پایدار است. ما در تمام مراحل کاری خود از تحقیق و توسعه تا تحویل محصولات مراحل باثبات و پایداری را داریم. با تکنولوژی های ما مشتریانمان قادرند در مصرف انرژی و حتی مصرف آب خود صرفه جویی کنند و این یکی از مسائلی است که ما در آن بسیار پیشرو هستیم.


من فکر می کنم بعد از فروش خدمات و بازرسی و نظارت بر روند اجرایی شدن پروژه ها نیز بسیار امر مهمی است که اتوتک به آن بسیار اهمیت می دهد و این برای مشتریان به خصوص شرکت های ایرانی مهم است. آینده بازار ایران را چگونه می بینید؟ آیا در مورد نقل و انتقالات مالی آیا توافقی با شرکت های طرف قرارداد خود انجام داده اید ؟ تا جایی که من اطلاع دارم بانک فنلاندی فینیش (Finish) در ایران حضور یافته تا تسهیلاتی جهت نقل و انتقالات مالی ارائه دهد.

بله مشکلات در این نقل و انتقالات و همچنین سرمایه گذاری و فاینانس و مشکلاتی که باعث کند شدن تجارت و از بین رفتن فرصت های اقتصادی بازار برای مشتریان ما شده برای ما قابل توجه و دارای اهمیت است. ما در حال تلاش و همکاری با بانک فنلاند و متخصصین تجاری و صادرات فنلاند برای حل این مشکل هستیم. همه در حال تلاش جهت بهبود فرصت های سرمایه گذاری در ایران و تسهیل شرایط برای مشتریان ما برای ادامه و شروع پروژه هایشان هستند.

آیا در زمینه آب و تصفیه آب پروژه ای در ایران دارید؟

بله مذاکراتی با چند مورد از مشتریان در حال انجام است زیرا این موضوع یکی از توانایی های هسته ای و اصلی ماست. بسیاری از فرایندهای تولید مواد شیمیایی و متالورژیکی شامل آب می شود. همانطور که اشاره کردم مشتریان ما با استفاده از به روزترین تکنولوژی های ما مصرف آب خود را کاهش داده و حتی قادرند از آب مصرف شده تا حد امکان دوباره استفاده کنند.

در انتها اگر نظر و صحبتی دارید بفرمایید.

بسیار از حضور در ایران خوشحالم. بازار ایران بسیار خوب و با پتانسیل است. مردم بسیار خوب خونگرم و متخصصی دارید. ما مفتخریم که بتوانیم با شرکت های ایرانی همکاری کنیم. این روابط در گذشته وجود داشته و امید داریم در آینده نیز ادامه پیدا کند.

گفت‌وگو از علیرضا جعفری نژاد
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب: 36361