گروه معادن مس
 
در گفت‌وگو با ماین نیوز مطرح شد؛
خاطره مرادعلیزاده از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
گروه معادن >مس - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: بسیاری از برنامه‌های صنعتی و معدنی کشور در دوره ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی بنیانگذاری شد.
 
احمد مرادعلیزاده امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز در پاسخ به این سوال که شما به عنوان یکی از مدیران قدیمی صنعت مس کشور چه خاطره‌ای از آقای هاشمی رفسنجانی دارید؟ با عرض تسلیت به همه مردم ایران به خاطر این ضایعه توضیح داد: یکی از خاطرات خوبی که بنده به یاد دارم این است که آقای هاشمی رفسنجانی بعد از فوت والدشان روز پنجشنبه‌ یا جمعه‌ای (سال 1379) به رفسنجان آمده بودند اما آنقدر به توسعه کشور و توسعه صنعت علاقه داشند که بلافاصله بعد از مراسمی که در رفسنجان گرفتند، به استاندار گفتند که می‌خواهند حتما از ذوب خاتون آباد بازدید کنند که ببینند این پروژه در چه مرحله‌ای است. صبح روز جمعه که همه‌جا تعطیل بود  با جمعی از دوستان و مدیران از پروژه بازدید کردند که بازدید خیلی خوبی هم بود.

وی افزود: به جرات می‌توانم بگویم که بنیان توسعه صنایع اصلی و پایه‌ای کشور از جمله صنعت مس در دولت ایشان اتفاق افتاد و هنوز هم بسیاری از فعالیت‌های صنعتی و معدنی که در کشور اتفاق می‌افتاد، بنیان و پایه‌گذاری آن مربوط به دولت آقای هاشمی رفسنجانی می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پاسخ به این سوال که در دیدار اخیر فعالان حوزه‌های صنعتی و معدنی کرمان از جمله شما با آقای هاشمی رفسنجانی چه گذشت؟ توضیح داد: در آن جلسه ایشان در مورد آخرین وضعیت توسعه صنعت در استان کرمان سوالاتی را مطرح کردند که من هم توضیحاتی دادم و قرار شد درباره آخرین وضعیت یک جلسه خصوصی نیز به خدمت ایشان بروم تا جزئیات بیشتری را ارائه کنم که متاسفانه فرصت نشد. قرار بود ظرف یک هفته 10 روز بعد از آن جلسه خدمت ایشان برسم که متاسفانه امکان‌پذیر نشد.

مرادعلیزاده در پاسخ به این سوال که توصیه شما درباره نحوه برخورد با بزرگانی مانند آقای هاشمی رفسنجانی چیست؟ عنوان کرد: از بزرگانی مثل آقای هاشمی که برای توسعه و آینده کشور دل می‌سوزانند باید حمایت شود و این شخصیت‌های اصلی کشور را ارج بگذاریم و اجازه ندهیم به سادگی شخصیت آنها خدشه‌دار شود و امیدواریم کشور راه پیشرفت و توسعه کشور را که آرزوی آقای هاشمی بود ادامه دهد.

گفت‌وگو از علیرضا جعفری نژاد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۷
کد مطلب: 35673