گروه معادن ساير حوزه ها
 
طرح فسفات چرام تعیین تکلیف می‌شود
گروه معادن >ساير حوزه ها - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از تعیین تکلیف طرح معدن فسفات شهرستان چرام تا یک سال آینده خبر داد.
به گزارش ماین نیوز، رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان در چرام با بیان اینکه یکی از تعیین تکلیف طرح فسفات چرام در آیندهطرح ‌های عمده دولت در امسال رونق تولید است، گفت:به این منظور تاکنون بیش از 500 طرح و واحد با مبلغ 460 میلیارد تومان به بانک معرفی شده اند.

داریوش دیودیده افزود: از این رقم 85 میلیارد تومان از طریق سامانه رونق و بهینه و 30 میلیارد تومان نیز به صورت مستقیم توسط بانک‌ها پرداخت شده است.

وی ادامه داد: این تسهیلات کم‌نظیر بوده و هیچ سالی به این اندازه به بخش تولید، تسهیلات تزریق نشده است.

دیودیده با اشاره به بحث مطالعات معدنی، در استان گفت: ما عمده مطالعات معدنی در استان را بر دو طرح فسفات و بوکسیت گذاشتیم که بر اساس بررسی‌های کارشناسی لازم است یک بار دیگر با حضور سازمان زمین‌شناسی کشور و دیگر کارشناسان طرح فسفات چرام با مطالعه جدی تر پیگیری شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: استاندار و نماینده مردم در این خصوص تاکید دارند و امیدواریم با حمایت مسئولان و با برنامه‌هایی که خود وزارت صنعت و معدن دارد، موضوع معدن در شهرستان چرام را تا یکسال آینده تعیین تکلیف کنیم.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۷
کد مطلب: 35643
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما