گروه معادن فلزات گرانبها
 
طلای جهانی در ۱۱۶۰ دلار ایستاد
گروه معادن >فلزات گرانبها - طلای جهانی در آخرین روز معاملات سال ۲۰۱۶ تحت تاثیر ضعیف شدن دلار، اندکی افزایش یافت.
به گزارش ماین نیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۱۵۹.۳۶ دلار رسید، در حالیکه اوایل معاملات به ۱۱۶۳.۱۴ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت در دو هفته اخیر بود. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه بیش از یک درصد افزایش داشت که بزرگترین افزایش روزانه از اواخر سپتامبر بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۰.۲ درصد افزایش یافت و در ۱۱۶۰.۳ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه ۱۶.۸۰ دلار یا ۱.۵ درصد افزایش یافت و در ۱۱۵۷.۷۰ دلار بسته شد.

طلا با وجود ریزش قیمت شدیدی که در نوامبر داشت، بیش از ۹ درصد افزایش در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد و به سوی نخستین رشد سالانه در چهار سال گذشته پیش می رود.

شاخص دلار آمریکا که این ارز را در برابر سبدی از ارزهای بزرگ دنبال می کند، روز جمعه ۰.۳ درصد افت کرد و در ۱۰۲.۳۹۰ واحد ایستاد.

در میان سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد رشد، ۱۶.۱۷ دلار معامله شد. هر اونس پلاتین ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۹۰۲.۵۰ دلار رسید در حالیکه هر اونس پالادیوم ۰.۲ درصد رشد کرد و ۶۷۰.۴۷ دلار معامله شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب: 35569