گروه معادن
 
آمادگی مک لیلان برای انجام مطالعات امکان سنجی پروژ ه های معدنی ایران
گروه معادن - شرکت مک لیلان برای انجام مطالعات امکان سنجی پروژه های بخش معدن و صنایع معدنی ایران اعلام آمادگی کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، معاون مدیر عامل شرکت مک لیلان (McLellan) گفت: یکی از زمینه هایی که این شرکت می تواند با ایمیدرو یا بخش خصوصی ایران همکاری کند، انجام مطالعات امکان سنجی مورد تایید بانک های بین المللی است تا بتوانیم در تامین فاینانس به آنها کمک کنیم ، زیرا پروژه های بسیاری در بخش معدن و صنایع معدنی ایران وجود دارند که نیازمند تامین مالی هستند.

وی افزود: در ایران فرصت های همکاری بسیاری در بخش معادن به خصوص در حوزه فولاد ایران وجود دارد و با توجه به اینکه ایمیدرو در چشم انداز 1404 هدف تولید 55 میلیون تن فولاد را دارد، ما در نظر داریم در راستای اجرای این پروژه به ایمیدرو کمک کنیم.

لن دی لمب (Lan D.Lamb) خاطر نشان کرد : از سال 1980 تا کنون حدود ده پروژه در بخش فولاد ایران را داشتیم که از جمله آنها می توان به همکاری در انجام مراحل نخست فولاد مبارکه و همچنین فولاد هرمزگان اشاره کرد. بنابراین دانش و پیشینه کافی را در این زمینه برای همکاری در بخش فولاد ایران داریم. ما به وضوح دریافتیم که در ایران پروژه های بسیاری وجود دارد که در زمینه تامین فاینانس دچار مشکل هستند.
وی ادامه داد: شرکت مک لیلان کارهای بسیاری را در زمینه ارزیابی پروژه ها برای بانک ها و موسسات مالی و همچنین تهیه مطالعات امکان سنجی را برای آنها انجام داده است.

به گفته معاون مدیرعامل مک لیلان، یک بانک بین المللی برای تامین فاینانس به انجام مطالعات امکان سنجی نیاز دارد که توسط یک شرکت مشاور بین المللی تهیه شده باشد و از آنجا که دکتر کرباسیان در صحبت هایشان به این نکته اشاره کردند که یکی از مشکلات تامین فاینانس از طریق بانک های بین المللی این است که مطالعات امکان سنجی انجام شده توسط شرکت های داخلی مورد تایید بانک مورد نظر نیست لذا ما می توانیم در زمینه انجام مطالعات امکان سنجی برای پروژه های ایران همکاری کنیم . گاهی حتی پس از انجام مطالعات امکان سنجی توسط شرکت های داخلی ، بانک ها از ما می خواهند که امکان سنجی انجام شده را مورد بررسی قرارداده و نظر خود را در این خصوص اعلام کنیم.

وی تصریح کرد : همچنین پس از تامین مالی پروژه ها نیز می توانیم از طریق ارائه خدمات در اجرای پروژه ها، مشاوره و مدیریت پروژه، تدارکات و مهندسی همکاری داشته باشیم.

به گفته معاون مدیرعامل مک لیلان، در حال حاضر بسیاری از کارخانه ها دچار کمبود آب هستند. بنابراین برای رسیدن به تولید 55 میلیون تن فولاد ایران نیازمند ایجاد زیرساخت های مناسب در بخش تامین آب و خطوط ریلی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ایران افراد باتجربه و تحصیلکرده فراوانی دارد اما به دلیل عدم تامین مالی پروژه ها در بخش اشتغال مشکل وجود دارد که امید داریم با کمک به تامین مالی پروژه ها به حل مشکلات این بخش کمک کنیم.

شرکت بریتانیایی مک لیلان متخصص ارایه خدمات مشاوره ای در زمینه های فلزات اهنی و غیرآهنی، بیمه، نیروگاه و فعالیت های عمرانی است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱
کد مطلب: 35548