گروه معادن فلزات گرانبها
 
مدیرعامل تهیه و توزیع مواد معدنی ایران:
ذخیره قطعی پنج تن طلا در منطقه «هیرد» نهبندان وجود دارد
گروه معادن >فلزات گرانبها - مدیرعامل شرکت تهیه و توزیع مواد معدنی ایران گفت: پنج تن ذخیره قطعی طلا در منطقه هیرد شهرستان نهبندان وجود دارد که با سرمایه گذاری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران شناسایی شد.
 
به گزارش ماین نیوز، وجیه الله جعفری، بعد از ظهر شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش صنعت، معدن و تجارت استان اظهار کرد: با سرمایه گذاری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران پنج تن ذخیره قطعی طلا در منطقه هیرد شهرستان نهبندان وجود دارد.

وی با بیان اینکه تکمیل اکتشافات در برنامه است و تا پایان سال تست فرآوری نیز عملیاتی خواهد شد، افزود: در سه محدوده منطقه هیرد ۱۰.۵ تن ذخیره احتمالی طلا نیز پیش بینی می شود.

محمدتقی کره‌ای، رئیس سازمان زمین‌شناسی کشور و معاون وزیر صنعت و معدن نیز در این جلسه با بیان اینکه استاندارد دنیا شناسایی یک معدن در هر ۴۵ هزار کیلومتر خطی است، اظهار کرد: در استان خراسان جنوبی ۱۱۰ هزار کیلومتر خطی پرواز شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ هزار کیلومتر خط استان کار شده است، افزود: با توجه به شرایط خاص کشور شورای عالی آب چند نقطه در استان را مشخص کرده است.

حسین ابویی مهریزی، معاون طرح و برنامه‌ای وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این جلسه با اشاره به سه طرح ملی از ۳۶ طرح اقتصاد مقاومتی در استان، اظهار کرد: پروژه کک طبس تا کنون ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به اینکه سه هزار و ۹۱۳ طرحاقتصاد مقاومتی در آذر ماه سال جاری به بهره برداری رسیده است، گفت: در این طرح‌ها ۱۷ هزار میلیارد تومان اعتبار سرمایه گذاری شده است.

معاون طرح و برنامه‌ای وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طرح‌های اقتصاد مقاومتی تاکنون برای ۵۶ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است، بیان داشت: در استان خراسان جنوبی ۲۶ طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: در این ۲۶ طرح ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است و برای ۴۰۰ نفر نیز اشتغال ایجاد شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۳
کد مطلب: 35516
 
مرجع : خبرگزاری مهر