گروه معادن
 
در دیدار کرباسیان با سفیر ایران در چین مطرح شد:
افزیش همکاری های شرکت های چینی با ایران
گروه معادن - رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: شرکت های مختلف چین همکاری های خود را در حوزه فولاد، مس و آلومینیوم افزایش داده اند.
 
به گزارش ماین نیوز، مهدی کرباسیان در دیدار سفیر ایران در چین در محل سفارت ایران در این کشور با اشاره به اجرای طرح های فولادی توسط شرکت MCC گفت: حدود 1.7 میلیارد یورو اعتبار اسنادی برای اجرای این طرح ها گشایش شده و به طور میانگین ارزش هر طرح فولادی 215 تا 230 میلیون یورو است. وی در این دیدار زمینه های همکاری با شرکت NFC در حوزه آلومینیوم و مذاکره برای اجرای فاز دوم طرح آلومینیوم جنوب و همچنین وجود زمینه های همکاری در حوزه مس را بیان کرد.

وی از تلاش سفارت ایران برای برگزاری همایش فعالان اقتصادی تقدیر کرد و ضمن بیان خلاصه ای از فعالیت های ایمیدرو و نیز سطح روابط ایران و چین گفت: چین سالانه 800 میلیون تن فولاد تولید می کند و بزرگترین صادر کننده سنگ آهن در جهان محسوب می شود. علی اصغر خاجی سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین نیز در این دیدار به ایجاد فضای همکاری اقتصادی بین ایران و چین، کاهش رشد اقتصادی جهان و مشکل مازاد تولید چین اشاره کرد.

وی به وجود گزینه ها و پتانسیل های مناسب اقتصادی بین دو کشور اشاره کرد و آمادگی سفارت ایران در چین را برای هر گونه همکاری و رفع موانع موجود بر سر راه همکاری های اقتصادی ایران و چین اعلام داشت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب: 35510