گروه معادن
 
رئیس اتحادیه حفاران غیرنفتی مطرح کرد:
بی‌منطقی در دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده از فعالان معدن
گروه معادن - مالیات بر ارزش‌افزوده و رقم‌های غیرمنطقی در مالیات ستانی از مهم‌ترین مشکلات امروز فعالان معدنی است.
 
به گزارش ماین نیوز، «ممنوعیت معافیت و تخفیف‌های مالیاتی‌های در طول برنامه ششم توسعه» در هفته جاری به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. مصوبه‌ای که بر اساس آن هر نوع برقراری معافیت مالیاتی جدید در سال‌های اجرای برنامه ششم توسعه ممنوع است.

رضا اشرف سمنانی، رئیس اتحادیه حفاران غیرنفتی درباره ممنوعیت طرح معافیت‌های مالیاتی جدید در لایحه برنامه ششم توسعه گفت: بیشتر معافیت‌های مالیاتی فعلی معطوف به واردات تجهیزات است و این قوانین کلی در بخش واردات توسط گمرک برای تمام بخش‌ها اعمال می‌شود. با توجه به قوانین واردات تجهیزات معدنی هم مشمول معافیت‌های مالیاتی گمرک قرار می‌گیرد.

رئیس اتحادیه حفاران غیرنفتی ادامه داد: معافیت‌های مالیاتی بیشتر در مورد خدمات، تحقیقات و آموزش درزمینه های مختلف صنعت و معدن مطرح است تا به بخش‌های نرم‌افزاری کار کمک کند.

اشرف سمنانی ادامه داد: اگر شرایط راه‌اندازی کسب‌وکار و پیشبرد آن در کشور برای همه یکسان باشد یکپارچگی مالیاتی نه‌تنها مختل فعالیت‌های اقتصادی نیست بلکه به رشد آن کمک می‌کند. زمین کسب‌وکار در ایران برای تمام فعالان یکسان نیست و مالیات ستانی بر اساس اصول و منطق انجام نمی‌شود.

رئیس اتحادیه حفاران غیرنفتی با اشاره به مشکلات ناشی از مالیات بر ارزش‌افزوده گفت: در این شاخه از مالیات فعال اقتصادی باید مالیات پولی را بدهد که هنوز دریافت نکرده است و دریافت این مالیات توسط سازمان امور مالیاتی بی‌منطق است. مالیات ستانی باید دقیق و واقعی باشد. مبنای مالیات ستانی باید مشخص باشد. مالیات بر ارزش‌افزوده و رقم‌های غیرمنطقی در مالیات ستانی از مهم‌ترین مشکلات امروز فعالان معدنی است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب: 35502
 
مرجع : سایت خبری اتاق تهران