گروه معادن زغال‌سنگ
 
مدیر عامل ایمیدرو:
افزایش ذخیره قطعی زغال سنگ طبس با حضور ایمیدرو
گروه معادن >زغال‌سنگ - مدیرعامل سازمان توسعه نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با بیان اینکه امیدواریم فولاد قاین تا شهریور ماه اجرایی شود گفت: از سال ۹۳ تاکنون ۴۵۰ میلیون تن ذخیره قطعی زغال سنگ در شهرستان طبس باحضور ایمیدور افزایش یافته‌است.
 
به گزارش ماین نیوز، مهدی کرباسیان ظهر امروز در جلسه بررسی مشکات بخش صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت: در دولت یازدهم خوشبختانه کارهای خوبی در بخش ایمیدور در سطح کشور به ویژه در استان خراسان جنوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه به عنوان یک سازمان توسعه‌ای 60 هزار کیلومتر مربع کار اکتشافی را در خراسان جنوبی آغاز کردیم، افزود: کار اکتشافی انجام شده 40 درصد استان خراسان جنوبی را شامل می‌شود که این عملیات از سال 93 آغاز شده و در حال حاضر تعدادی از محدودها پیگیری و پیشرفت خوبی داشته است.

مدیرعامل سازمان توسعه نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: تاکنون در خراسان جنوبی 17 محدوده امیدبخش توسط ایمیدرو و 13 محدوده امیدبخش توسط شرکت تهیه و تولید شده است.

کرباسیان با بیان اینکه ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید هر دو در یک مسیر گام برمی‌دارند، افزود: در حوزه جنوب خراسان جنوبی روی سنگ آهن، طلا و سرب و در حوزه طبس در زغال سنگ وارد شدیم که 51 هزار متر شرکت تهیه و تولید حفاری کرده است.

وی بیان کرد: از سال 93 تاکنون 450 میلیون تن ذخیره قطعی در شهرستان طبس افزایش داشته و در بخش‌های دیگر امید بخشی 14 هزار کیلومتر وارد شدیم و در مرحله دیگر کار ما بخش فرآوری است که امیدواریم به زودی بتوانیم دراین بخش هم ورود پیدا کنیم.

مدیرعامل ایمیدرو گفت: در زمینه کارخانه سیلیس تاکنون نام شرکت ثبت شده و محدوده آن مشخص و 80 درصد کار در بخش خصوصی و 20 درصد هم ما هستیم.

کرباسیان افزود: فولاد قاین در مدتی دچار مشکلاتی شد که توانستیم مشکلات را برطرف کنیم و در حوزه طبس چندین محدوه آن به بخش خصوصی واگذار شده و خوشبختانه ایمیدرو در استان خراسان جنوبی فعال است که امیدواریم بتوانیم خبرهای خوشی به مردم استان بدهیم.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۶
کد مطلب: 35497
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم